Listopad


29 listopada 2006 Grupa sześciolatków z Przedszkola w Sejnach zwiedziła wystawę "Trakt Krasnogrudzki" i wzięła udział we wstępnej lekcji inicjującej cykl zajęć o wielokulturowych Sejnach. 
27 listopada 2006 Spektakl teatralny Kroniki Sejneńskie w Białej Synagodze w Sejnach.
26-30 listopada 2006 - Halma spotkanie w Sejnach HALMA - międzynarodowa konferencja poświęcona idei utworzenia europejskiej sieci Domów literatury. Organizatorami spotkania są  Literarisches Colloquium Berlin  oraz Ośrodek "Pogranicze".
22 listopada 2006 Prezentacja projektu "Klasa Dziedzictwa Kulturowego" dla nauczycieli i uczniów Szkoły Morskiej w Wojewódzkiej w Miejskiej Bibliotece w Gdańsku.  Grupa pięciolatków z Przedszkola w Sejnach zwiedziła wystawę "Trakt Krasnogrudzki" i wzięła udział we wstępnej lekcji inicjującej cykl zajęć o wielokulturowych Sejnach. 
18 listopada 2006 Warsztat pogranicza dla grupy młodzieży z Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski w Bielsku Podlaskim. 
18-21 listopada 2006 Staż dla studentów Coleggium Civitas oraz Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.
17-19 listopada 2006 Kontynuacja projektu "Gliniana Księga" - warsztat z młodzieżą z pracowni "Kronik Sejneńskich". 
17 listopada 2006 - Linia paryskiej 'Kultury' w sferze społeczno-kulturalnej Krzysztof Czyżewski wygłosił wykład w historycznym gmachu prezydentów Litwy w Kownie pt. "Linia paryskiej 'Kultury' w sferze społeczno-kulturalnej Anno Domini 2006". 
11 listopada 2006 - Nagroda DIALOGU 2006 Tegorocznym laureatem nagrody DIALOGU Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich została polska Fundacja "Pogranicze". Nagroda będzie wręczona po raz drugi. Przyznając to wyróżnienie, Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich chce uhonorować osoby, instytucje, inicjatywy, projekty medialne oraz redakcje, które są przykładem wzorowego zaangażowania w dialog narodów i kultur europejskich, jak również w zacieśnianie stosunków między Polską i Niemcami.
10 listopada 2006 Wizyta w Ośrodku “Pogranicze” grupy dziennikarzy z krajów europejskich w ramach programu “Rzetelnie o Polsce” organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. 
9 listopada 2006 Jerzy Pomianowski został laureatem tegorocznej edycji Nagrody "Rzeczpospolitej" im. Jerzego Giedroycia. Wśród nominowanych był Krzysztof Czyżewski.
4 listopada 2006 Spotkanie z Bohdanem Osadczukiem i promocja jego książki " Niepodległa Ukraina " w Warszawie. 
3-4 listopada 2006 Krzysztof Czyżewski wygłosił wykład "Pamięć zagubionej agory" i był uczestnikiem warsztatu "Poszukiwania artystyczne w pamięci kulturowej" zorganizowanego w Lejdzie, Holandia, przez tamtejszy uniwersytet.
2-8 listopada 2006 Uczestnictwo Pogranicza w premierze dramatu Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz "Wijuny" w teatrze "Pi Theatre" w Vancouver w Kanadzie. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI