Listopad 1995

Dziecięca grupa teatralno-muzyczna pracowała nad nowym spektaklem pt. Na strychu. 

 


"Klasa Dziedzictwa Kulturowego" uczestniczyła w cyklu spotkań o wielokulturowej Bośni, w uzupełniających zajęciach o kulturze żydowskiej – "Żydzi sefardyjscy w wielokulturowej Bośni", a także w nowym cyklu zajęć o kulturze żydowskiej w Polsce – odbyła się projekcja filmu W nie bardzo dobrym mieście, młodzież rozmawiała o postawie społeczności lokalnych wobec okruchów żydowskiej kultury materialnej – "Zapomnieć czy ocalić od zapomnienia?", odwiedzała również najstarszych mieszkańców Sejn i rozmawiała z nimi na temat obecności Żydów w Sejnach. 

W pracowni tkackiej kontynuowano pracę na dużych formatach inspirowaną sztuką ludową, zajmowano się gobelinami w kolorze tkanymi ściegiem płóciennym, przygotowywano projekty do tkaniny w skali 1:1, zajmowano się gobelinami inspirowanymi "naiwnym" malarstwem ludowym. 

W Wydawnictwie "Pogranicze" ukazała się książka Aleksandra Jackowskiego Na skróty w serii "Biblioteka Krasnogrudy". 

W Białej Synagodze zorganizowano wystawę plakatów Sarajewo stolicą kulturalną Europy; eksponowano sztukę ludową w Galerii Biała Synagoga i w Księgarence. 

Wyjazdy i rekonesanse: 
– wyjazd Urszuli Wasilewskiej do Warszawy, uczestnictwo w promocji książki Aleksandra Jackowskiego Sztuka zwana naiwną oraz wstęp do promocji książki Na skróty; 
– wyjazd Bożeny Szroeder i Krzysztofa Czyżewskiego do Olecka na seminarium "Przypisani północy"; 
– wyjazd Bożeny Szroeder i Krzysztofa Czyżewskiego do Niemiec na międzynarodowe spotkanie "Grenzkulturen". 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI