Luty


28 lutego - 3 marca 2006 - Świat Żydów "Świat Żydów" - zajęcia z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sejnach w ramach Programu Edukacji Regionalnej i projektu "Trzej Starcy"
25 lutego 2006 W Zespole Szkół nr 5 w Suwałkach odbyła się premiera filmu "Spotkanie", który powstał w studio filmowym Domu Pogranicza. Jest to zapis spotkania czterech młodych ludzi z panią Barbarą Górą, Dzieckiem Holokaustu. W ramach Księgi Teatru odbył się monododram Weroniki Czyżewskiej - laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Monodramów, pt".”Nie pamiętam Ciebie oddzielnie” na podstawie listów Mariny Cwietajewej do Rainera Marii Rilkego, godz. 19.00, Biała Synagoga.
24-25 lutego 2006 - Akademia Nauczycieli W Pograniczu gościli przedstawiciele Literarisches Colloquium Berlin , dyrektor Dr. Ulrich Janetzki oraz koordynator programowa Aylin Rieger wraz z Dr. Maja Pfluger z Fundacji Roberta Boscha z Stuttgartu, koordynator programową dla Europy Środkowowschodniej.
23 lutego 2006 Wizyta grupy studentów Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Wydziału Gospodarki Przestrzennej Akademii Ekonomicznej z Poznania. Prezentacja pracy ośrodka oraz Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza; prezentacja Domu Pogranicza; spotkanie wokół wystawy Trakt Krasnogrudzki; przedstawienie projektu “Pudełko” i przedpremierowy pokaz filmu pt.: “Spotkanie” Spotkania Filmowe w Pograniczu - Good Bye Lenin , reż. Wolfgang Becker, Niemcy Dom Pogranicza, godz. 19.00
22 lutego 2006 Projekcja filmu pt.: “Sejna... coś, co dzieli” Aleksandry Kedaj dla grupy studentów Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Wydziału Gospodarki Przestrzennej Akademii Ekonomicznej z Poznania.
21 lutego 2006 Po ciężkiej chorobie zmarł Gennadij Ajgi, poeta rosyjski, eseista, tłumacz. Pogranicze wydało jego tomik Tutaj. Eseje i wiersze .
16 lutego 2006 Spotkania Filmowe w Pograniczu - Zwierciadło , reż. Andriej Tarkowski, Rosja Dom Pogranicza, godz. 19.00
9 lutego 2006 Spotkania Filmowe w Pograniczu - Kontrolerzy , reż. Nimród Antal, Węgry Dom Pogranicza, godz. 19.00
8 lutego 2006 Udział Agaty Szkopińskiej w spotkaniu organizacji i instytucji biorących udział w projekcie „Międzynarodowy wolontariat w ochronie krajobrazu kulturowego Warmii i Mazur”, które odbyło się w Olsztynie. Podczas spotkania zaprezentowano dotychczasową pracę wolontariusza goszczonego w Ośrodku „Pogranicze” w ramach projektu oraz zapoznano się z działaniami wolontariuszy w placówkach partnerskich. Odbyła się dyskusja nad celem i kierunkiem przedstawionych działań oraz wykład Ryszarda...
7 lutego 2006 Prezentacja Pogranicza w Nowym Jorku.
3 lutego 2006 - Polskie tradycje wielokulturowe wobec teraźniejszych wyzwań - przykład Pogranicza Wykład Krzysztofa Czyżewskiego w Waszyngtonie.  Spotkania Filmowe w Pograniczu - Pokaz specjalny - Płytki grób , reż. Danny Boyle, Wielka Brytania Dom Pogranicza
2 lutego 2006 Spotkania Filmowe w Pograniczu - Grobowiec świetlików (Hotaru no haka) , reż. Isao Takahata, Japonia Dom Pogranicza, godz. 19.00
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI