Maj


Gyözö Somogyi - grafika, Dalma Korenyi - tkanina artystyczna 28 maja 1993 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wystawy Gyözö Somogyi - grafika, Dalma Korenyi - tkanina artystyczna.
21-30 maja 1993 - Pamięć starowieku. Dom - Gniazdo - Świątynia W 1993 r. przystąpiliśmy do realizacji projektu z cyklu "Pamięć starowieku ", skierowanego do dzieci różnych narodowości i wyznań zamieszkujących Polskę i Litwę. Projekt odnosił się do trzech przestrzeni w życiu człowieka: domu, natury i świątyni. W dniach 21-30 maja 1993 r. w klasztorze pokamedulskim nad jeziorem Wigry oraz wsiach Wigry i Magdalenowo czterdzieścioro dzieci w wieku 10-15 lat - dzieci polskie z Litwy i Sejn, ukraińskie z Bań Mazurskich, litewskie z Sejn, Rosjan staroobrzędowców z...
23-28 maja 1993 - Tempus Wanda Wróbel brała udział w szkoleniu zorganizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na temat programu Tempus.
22-23 maja 1993 - Tempus Wizyta w Sejnach grupy osób z krajów nadbałtyckich i zachodnich realizujących program Tempus. Prezentacja pracy "Pogranicza", wykład Krzysztofa Czyżewskiego, spektakl Róża w wykonaniu Teatru Dziecięcego, spotkanie z dziećmi biorącymi udział wprojekcie "Dom rodzinny – dom sąsiedztwa".
20-23 maja 1993 - Rozwój osobisty i integracja grupy Małgorzata Sporek-Czyżewska uczestniczyła w szkoleniu "Rozwój osobisty i integracja grupy" organizowanym przez Fundację Dzieci i Młodzieży.
20-21 maja 1993 - Ogólnopolski Klub Miłośników Litwy Krzysztof Czyżewski wziął udział w seminarium poświęconym edukacji demokratycznej w krajach postkomunistycznych zorganizowanym przez Ogólnopolski Klub Miłośników Litwy. 
13-15 maja 1993 Wykonano prace przystosowujące pomieszczenia w dawnej jesziwie dla potrzeb Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza – biblioteki.
14 maja 1993 - Klasa Dziedzictwa Kulturowego W ramach programu edukacyjnego "Klasa Dziedzictwa Kulturowego" miało miejsce spotkanie z Joanną Wiszniewicz, autorką książki  Z Polski do Izraela  o pokoleniu ’68 i sytuacji Żydów w Polsce. 
12 maja 1993 - Klub Folkowy Odbyło się spotkanie Klubu Folkowego poświęcone muzyce żydowskiej – pieśniom tradycyjnym w interpretacji współczesnej. 
11 maja 1993 - Otwarcie Beata Wilgosiewicz wzięła udział w spotkaniu organizowanym przez Warszawski Ośrodek Kultury z cyklu "Otwarcie".
7-8 maja 1993 - Klasa Dziedzictwa Kulturowego Zajęcia prowadzone przez fotografika Marka Skorupskiego dla młodzieży z "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" na temat fotografowania w plenerze. Młodzież dokonała wyboru miejsc, które miały zostać sfotografowane. Na kolejnym spotkaniu, w dniu 26 maja, omówiono wykonane fotografie, zostały też zaprezentowane różne sposoby fotografowania, ustalono plany na przyszłość.   
5 maja 1993 Spotkania z klasami czwartymi Szkoły Podstawowej nr 2 w Sejnach i Szkoły Podstawowej w Krasnogrudzie – zwiedzanie Białej Synagogi, prezentacja wystawy poświęconej Bruno Schulzowi, wykład o kulturze żydowskiej i działalności "Pogranicza".  Spotkanie Klubu Folkowego poświęcone muzyce żydowskiej. 
3-5 maja 1993 Wizyta chóru z liceum pedagogicznego w Zalah w Siedmiogrodzie:   
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI