Maj


30 maja 2007 Spektakl Kroniki sejneńskie  na "Dniach Regionu" w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie. 
29 maja 2007 Zajęcia z sześciolatkami w pracowni muzycznej. Nauka tańca korowodowego Starowierów przy pieśni zespołu "Riabina" pt: "W naszon siele swadba budiet" 
23 maja 2007 - Meridian Cafe W warszawskiej Klubokawiarni  Chłodna 25  odbyło się kolejne spotkanie Meridian Cafe.   
22 maja 2007 Zajęcia z sześciolatkami na temat kultury, tradycji i obrzędowości Staroobrzędowców na Suwalszczyźnie. 
21 maja 2007 Wizyta 25-osobowej grupy sześciolatków z Przedszkola Miejskiego w Sejnach. Zajęcia o historii Sejn oraz wędrówka po Domu Pogranicza. 
21-25 maja 2007 Warsztaty młodzieży litewskiej, polskiej, niemieckiej, francuskiej i białoruskiej z Puńska, Sejn, Grodna i Warszawy zorganizowanie przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach i Liceum Francuskie z Warszawy.
19 maja 2007 Wizytę w Pograniczu złożyła grupa przewodników turystycznych z Izraela. 
18-19 maja 2007 Wizyta w Pograniczu dziennikarzy i historyków sztuki z Berlina. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prof. dr Hartmut Dorgerloh, dyrektor generalny Fundacji Pruskich Zamków i Ogrodów (Preussische Schlosser und Garten Berlin-Brandenburg), Sebastian Preuss z "Berliner Zeitung" oraz Jan Maruhn z "Kulturwerk - Bildhauerwerkstatt". 
15-16 maja 2007 Staż dla artystów z Europy środkowowschodniej na temat stosunków polsko-żydowskich.
14 maja 2007 Zajęcia z sześciolatkami o kulturze, tradycjach i legendach litewskich. Opowieść o postaci Biskupa Antoniego Baranowskiego. 
12 maja 2007 Wystąpienie Krzysztofa Czyżewkiego "LINIA POWROTU. O praktykowaniu pogranicza w dialogu z Czesławem Miłoszem" na międzynarodowej konferencji literaturoznawczej "ŻAGARY - środowisko kulturowe grupy literackiej", Hołny Mejera- Krasnogruda-Sejny zorganizowanej przez pracowników Wydziału Polonistyki UJ wykonawców projektu badawczego "Żagary. Monograficzny opis grupy literackiej" 
11 maja 2007 - HALMA spotkanie w Berlinie 11 maja 2007 roku w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Berlinie miała miejsce uroczysta inauguracja Europejskiej Sieci Centrów Literatury HALMA. Uczestniczyło w niej liczne grono pisarzy i tłumaczy, dyrektorów instytutów kultury, ambasadorów i dziennikarzy oraz wszyscy członkowie-założyciele sieci. Goście otrzymali świeżo wydrukowany dwujęzyczny (angielsko-niemiecki) katalog HALMY. Swoje wystąpienia mieli m.in. dr Frank-Walter Steinmeier, Minister Spraw Zagranicznych Niemiec, dr Ingrid Hamm,...
10 maja 2007 W Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone książce Mihaila Sebastiana "Dzienniki 1939-1944" 
9 maja 2007 Wielokulturowy staż studentów z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie wprowadzające w idee praktyk wielokulturowej pracy Pogranicza oraz prezentacja filmów na temat Staroobrzędowców.  Zajęcia z sześciolatkami o zwyczajach związanych z życiem rodzinnym, kulturalnym i religijnym Żydów, oraz o historii Żydów sejneńskich. 
6 maja 2007 Wizyta gości Jarosława Przyborowskiego Prezesa Zarządu Fundacji Signum, Janusza Marciniaka malarza, eseisty, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Davida Malka fotografa i kolekcjonera więźnia Oświęcimia, uratowanego uczestnika Marszu Śmierci mające na celu omówienie możliwości przyszłej współpracy. 
5 maja 2007 Hip-Hop/Klezmer/Jazz  Koncert wieńczący WIOSENNE GRANIE W POGRANICZU  wystąpią: Paul Brody, Marian Szaryński, Budziuki ,  Kapela Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Patryk Zakrocki,  Muzyka Miejsca  Biała Synagoga, godz. 19.00 
4 maja 2007 WIOSENNE GRANIE W POGRANICZU  Wieczorny Dżem-Jazz   
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI