Małe centrum świata - w księgarni Buchbund w Berlinie

O historii Pogranicza i historiach z pogranicza oraz o wyzwaniach dla Europy płynących z sąsiedztwa rozmawiać będą Krzysztof Czyżewski oraz Ulla Lachauer, moderacja Małgorzata A. Quinkenstein. BERLIN, księgarnia Buchbund, 14 marca 2019


 

 

 

 

 

O wydarzeniu na stronie Organizatora:

Małe centrum świata

Fundacja Pogranicze została stworzona w 1990 roku przez Małgorzatę i Krzysztofa Czyżewskich. Położona w Sejnach na białostoczczyźnie, na granicy z Litwą i obwodem kaliningradzkim, od lat przyciąga intelektualistów i twórców z wielu krajów i dziedzin. Stąd pochodził poeta Czesław Miłosz. Jan Tomasz Gross wydał tutaj swoją najważniejszą książkę "Sąsiedzi". Z Sejnami związani są Tomas Venclova, Arvo Pärt i Timothy Snyder. To niezwykłe miejsce od prawie 30 lat wielu lat łączy ze sobą ludzi różnych kultur, języków i wyznań.

O historii Pogranicza i historiach z pogranicza oraz o wyzwaniach dla Europy płynących z sąsiedztwa rozmawiać będą Krzysztof Czyżewski oraz Ulla Lachauer, moderacja Małgorzata A. Quinkenstein.

Krzysztof Czyżewski - praktyk idei, pisarz, aktor, animator kultury, założyciel i dyrektor Fundacji Pogranicze, od lat angażuje się w dialog międzykulturowy w Polsce, Europie i na świecie.

Ulla Lachauer - reżyserka, pisarka, dziennikarka, zajmuje się Europą Środkowo-Wschodnią, m.in. Rosją, krajami bałtyckimi i Polską, w kontekście obszarów wiejskich, konfliktów etnicznych i ruchów migracyjnych.

Małgorzata A. Quinkenstein - historyczka sztuki i menadżerka kultury.

Rozmowa tłumaczona będzie symultanicznie. Prosimy o rezerwację miejsc oraz słuchawek: info@buchbund.de

Spotkanie organizowane przez księgarnię buchbund i Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowo-Wschodniej (Deutsches Kulturforum östliches Europa)

Strona wydarzenia

Małe centrum świata - w księgarni Buchbund w Berlinie [fot. D. Danielewicz]


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI