Małe centrum świata jest gościnne. Gloger dla Krzysztofa Czyżewskiego

Monika Żmijewska 14.10.2016  Gazeta Wyborcza, oddział Białystok

 


Pogranicznik, organicznik, budowniczy mostów. Do pokaźnego grona "glogerianów" dołączył w piątek (14.10) Krzysztof Czyżewski, szef Ośrodka Pogranicze w Sejnach

Za swoje dokonania twórcze odebrał w Łomży Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera. Zasypał kwiatami wdowę po nieodżałowanym, zmarłym kilka miesięcy temu prof. Januszu Tazbirze, dobrym duchu nagrody.

Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" kontynuuje dzieło swego wieloletniego prezesa. Nieżyjący od dwóch lat Stanisław Zagórski, pierwszy redaktor tygodnika "Kontakty", szef "Stopki" konkurs im. Glogera zainicjował 27 lat temu. Od tamtej pory co roku do Łomży zjeżdżają zapaleńcy kontynuujący tradycję Glogera, najpracowitszego z polskich etnografów, historyka, archeologa, najkrócej mówiąc - miłośnika rzeczy ojczystych. Laureaci nagrody to kontynuatorzy jego dzieła w "małych ojczyznach" - naukowcy, krajoznawcy, historycy, animatorzy i ludzie kultury z całej Polski. "Stopka" nagradza ich osiągnięcia i zaangażowanie w pracę nad zachowaniem skarbów kultury polskiej. 

W tym roku nagrodę I stopnia otrzymał Krzysztof Czyżewski. Budowniczy mostów między narodami, nawet na najtrudniejszym terenie, człowiek, którego osiągnięcia w podtrzymywaniu więzi przeszłości z teraźniejszością, są nie do przecenienia.

Cały artykuł w Gazecie Wyborczej

Uroczystość wręczenia nagrody Glogera


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI