Małe centrum świata jest gościnne. Gloger dla Krzysztofa Czyżewskiego

Monika Żmijewska 14.10.2016  Gazeta Wyborcza, oddział Białystok

 


Pogranicznik, organicznik, budowniczy mostów. Do pokaźnego grona "glogerianów" dołączył w piątek (14.10) Krzysztof Czyżewski, szef Ośrodka Pogranicze w Sejnach

Za swoje dokonania twórcze odebrał w Łomży Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera. Zasypał kwiatami wdowę po nieodżałowanym, zmarłym kilka miesięcy temu prof. Januszu Tazbirze, dobrym duchu nagrody.

Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka" kontynuuje dzieło swego wieloletniego prezesa. Nieżyjący od dwóch lat Stanisław Zagórski, pierwszy redaktor tygodnika "Kontakty", szef "Stopki" konkurs im. Glogera zainicjował 27 lat temu. Od tamtej pory co roku do Łomży zjeżdżają zapaleńcy kontynuujący tradycję Glogera, najpracowitszego z polskich etnografów, historyka, archeologa, najkrócej mówiąc - miłośnika rzeczy ojczystych. Laureaci nagrody to kontynuatorzy jego dzieła w "małych ojczyznach" - naukowcy, krajoznawcy, historycy, animatorzy i ludzie kultury z całej Polski. "Stopka" nagradza ich osiągnięcia i zaangażowanie w pracę nad zachowaniem skarbów kultury polskiej. 

W tym roku nagrodę I stopnia otrzymał Krzysztof Czyżewski. Budowniczy mostów między narodami, nawet na najtrudniejszym terenie, człowiek, którego osiągnięcia w podtrzymywaniu więzi przeszłości z teraźniejszością, są nie do przecenienia.

Cały artykuł w Gazecie Wyborczej

Uroczystość wręczenia nagrody Glogera


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI