Mali przyrodnicy w Parku Krasnogrudzkim

W dniach 8-9 października 2020 r. - 100 osobowa grupa dzieci z przedszkola w Puńsku odwiedziła Krasnogrudę.


Dwór w Krasnogrudzie i Pracownię Przyrody odwiedziła grupa 100 dzieci z Przedszkola Samorządowego z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku.

Tematem spotkania był magiczny świat przyrody Parku Krasnogrudzkiego, działania odbywały się wokół opowieści o skarbie przyjaźni i wzajemnych powiązaniach istot żywych.

Dzieci przy pomocy otrzymanych wskazówek szukały skarbów stworzonych w sposób magiczny – za sprawą wiary w moc przyjaźni.

Znalezione skarby były kluczem do odkrywania nazw i podobizn przeróżnych organizmów żywych zamieszkujących park krasnogrudzki - ptaków, owadów, mchów, porostów, grzybów, drzew, roślin.

Z odnalezionych skarbów - obrazów stworzona została plansza, która pełnię bogactwa mikrokosmosu ukazuje dopiero po dołożeniu do niej przez każde dziecko własnego elementu. Planszę będzie można używać na różne sposoby, za jej pomocą poznawać i tworzyć opowieści o każdym ze 100 przedstawionych gatunków roślin i zwierząt które znajdziemy w otaczającym nas świecie przyrody.

Prowadzenie – Ksenija Konopek, Dorota Jaczewska, Joanna Rakucewicz, Bożena Bartosiewicz, Monika Olech

Spotkanie w ramach projektu „Mali przyrodnicy kodują – program wsparcia rozwoju kompetencji kluczowych, cyfrowych i wyrównujących szanse edukacyjne dzieci w Przedszkolu Samorządowym z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku”

Projekt realizowany przez Fundację Forum Inicjatyw Społecznych w Budzie Ruskiej (Beneficjent) i Gminę Puńsk (Partner) poprzez Przedszkole Samorządowe. (projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Priorytetu IX. ROZWÓJ LOKALNY, Działania 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, Priorytet inwestycyjny 9.6 Strategie rozwoju lokalnego kierowane przez społeczność.)

8.10.2020 - Mali przyrodnicy w Parku Krasnogrudzkim


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI