Marzec


27 marca 2013 - Wizyta pracowników i dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego 27 marca 2013 roku odbyła się wizyta pracowników i dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, podczas której zwiedzili wystawę „Szukanie Ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza” oraz zostały omówione perspektywy współpracy Fundacji Pogranicze i Wigierskiego Parku Narodowego.
26 marca 2013 - Warsztaty dla uczniów Gimnazjum nr 9 im. Korpusu Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku 26 marca 2013 roku dbyły się warsztaty w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie zorganizowane przez Fundacja Pogranicze dla uczniów Gimnazjum nr 9 im. Korpusu Sił Zbrojnych na Zachodzie w Białymstoku. 
22-24 marca 2013 - Warsztaty animacji z Darią Kopiec Odbyły się kolejne warsztaty animacji w ramach realizacji filmu na podstawie "Gucia Zaczarowanego". Dzieci i młodzież pod kierunkiem Darii Kopiec i Urszuli Wasilewskiej rozpoczęła przygotowania scenografii do filmu.
18 marca 2013 - Kroniki Sejneńskie w Teatrze Polskim W ramach cyklu:  Goście w Polskim ,  Kroniki Sejneńskie  wystawione zostały na deskach Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie 18 marca 2013.
16 marca 2013 - Kroniki Sejneńskie w Teatrze Wierszalin w Supraślu Spektakl Kroniki Sejneńskie w wykonaniu sejneńskiej młodzieży zaprezentowany został supraskiej publiczności w Teatrze Wierszalin. Po spektaklu odyło się spotkanie z młodzieżą i reżyser spektaklu Bożeną Szroeder zakończone prezentacją Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza.
ReFoto 15 marca 2013 o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy "ReFoto". Po wernisażu odbyło się również spotkanie z pomysłodawcą akcji, Ireneuszem Prokopiukiem oraz pokaz jego filmów. Wystawa była dostępna do 8 kwietnia 2013 roku. 
15-17 marca 2013 - Lektorium Sejneńskie W dniach 15-17 marca 2013 odbyło się w Międzynarodowym Centrum Dialogu  w Krasnogrudzie trzecie spotkanie Lektorium Sejneńskiego poświęcone pracy nad projektem "Abecadło dzieciństwa - Krasnogrudzki Miłosz.  Multimedialne materiały edukacyjne", realizowanym w ramach IV edycji  Akademii Orange .
14 marca 2013 - Spotkanie z Bajkami Pogranicza w Białymstoku 14 marca 2013 o godzinie 17:30 w Szkole Podstawowej nr 4 w Białymstoku (ul. Częstochowska 6a) odbyło się poprowadzone przez Bożenę Szroeder spotkanie na którym zaprezentowane zostały wszystkie trzy kolekcje Bajek Pogranicza. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie "AB-BA".
14 marca 2013 - "Opowieści Pogranicza" w Piwnicy Kulturalnej 14.03.2013 w ramach Klubu Dyskusyjnego AB-By w Białymstoku odbyła się prezentacja Filmowej Kolekcji Bajek "Opowieści Pogranicza" oraz spotkanie z opiekunką artystyczną projektu - Bożeną Szroeder.
14 marca 2013 - Inauguracja przedszkolnego projektu teatralnego ZABAWA W TEATR W Białej Synagodze odbyła się inauguracja przedszkolnego projektu teatralnego. Pierwsze zajęcia poprowadziła, Bożena Szroeder, reżyser spektaklu "Kroniki sejneńskie". W zajeciach brały udział dzieci z Przedszkola Miejskiego w Sejnach.
13 marca 2013 - Wizyta studentów Katedry Architektury Politechniki Białostockiej Z wizytą w Pograniczu była grupa studentów Katedry Architektury Politechniki Białostockiej. Zwiedzili oni Białą Synagogę, Dawną Jesziwę oraz Dom Pogranicza gdzie zapoznali się ze zbiorami oraz pracą Ośrodka "Pogranicze". Grupie tej przydzielono zadnie edukacyjne - przygotowanie nowej koncepcji rynku miasta Sejny.
9 marca 2013 - „Okrasa łamie przepisy” w Krasnogrudzie 9 marca 2013 roku odbyła się realizacja zdjęć w Krasnorgudzie do odcinka, pt. „Smaki Miłosza” programu „Okrasa łamie przepisy” realizowanego w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie przez TVP 1. 
8-10 marca 2013 - Warsztaty animacji z Darią Kopiec Rozpoczął się kolejny etap pracy nad filmami animowanymi "Filmowej Kolekcji Bajek Opowieści Pogranicza". Wraz z Darią Kopiec młodzież rozpoczyna swoją przygodę w projekcie "Filmowy Gucio Zaczarowany".
6-7 marca 2013 - spotkanie robocze projektu Atlantyda Pogranicza W ramach projektu Atlantyda Pogranicza , w dniach 6-7 marca, odbyło się pierwsze robocze spotkanie partnerów projektu. Podczas spotkania został ustalony  harmonogram projektu, a planowane działania i sposób naboru uczestników w trzech krajach szczegółowo rozplanowane. W spotkaniu udział wzięli: Rimantas Zirgulis (Muzeum Regionalne w Kedainach), Boris Bartfield, Igor Belov, (Kaliningradzki Związek Pisarzy), Krzysztof Czyżewski, Małgorzata Sporek-Czyżewska, Ksenija Konopek, Fundacja i...
3 marca 2013 - „Opowieści pogranicza" na Aktywnym Niedzielnym Leniuchowaniu W Białostockim Ośrodku Kultury i Kinie Forum w ramach cyklu „Aktywne Niedzielne Leniuchowanie" - otwartych spotkań skierowanych do wszystkich (dzieci, wnuków, rodziców, dziadków, sąsiadów, wujków, cioć), którzy niedzielne popołudnie chcą spędzić twórczo, miło i w przyjacielskiej atmosferze - 3 marca 2013 obejrzeć można było bajki "Pogranicza".
2 marca 2013 - Tania Odzież w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej [FOTO] 2 marca 2013 o 19.00 w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się koncert zespołu Tania Odzież .
1 marca 2013 - Bożena Szroeder na forum "Razem na Rzecz Sprawiedliwej Przyszłości" Bożena Szroeder wzięła udział w debacie "Edukacja wielokulturowa na rzecz różnorodności i dialogu", która odbyła się w ramach trwającego w dniach 1-3 marca 2013 w Gdańsku forum "Razem na rzecz sprawiedliwej przyszłości: dobre praktyki z zakresu dialogu społecznego o różnorodności, równości i demokracji".
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI