marzec


Sejneńska Ksiega Baśni - nowy program Pogranicza z dofinansowaniem w ramach programu Edukacja Kulturalna 2021 Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  Radość wielka!
Tkaniny wiązane na ramie-unikatowe rękodzieło Sejneńszczyzny.  Nowy program Pracowni Tkania z dofinansowaniem w ramach programu Kultura Ludowa Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
O książce "Monument. Wykopaliska z Iliady" Wywiad z Magdaleną Heydel tłumaczką książki Alice Oswald "Monument", Wydawnictwo Pogranicze, Sejny 2020. Rozmawiała Helena Teleżyńska z Małego Formatu.
Krzysztof Czyżewski w audycji RDC Beata Jewiarz, Seria ,,Mnie się to podoba", Radio Dla Ciebie.
Klasa Muzyki Klasycznej. Zajęcia o Richardzie Wagnerze 23 marca 2021, Richard Wagner ,,Pierścień Nibelunga"
,,Budowniczy niewidzialnych mostów" — rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim Bartosz Panek rozmawiał z Krzysztofem Czyżewskim w ramach audycji Nowej Europy Wschodniej radia TOK FM. 
,,Pogranicze ciągle w drodze. Ciągle szuka, wydobywa, upomina się"  Rozmowa Moniki Żmijewskiej z Krzysztofem Czyżewskim w Gazecie Wyborczej. 18.03.2021
Klasa Muzyki Klasycznej. Zajęcia o operze romantycznej  9 marca 2021, Gioacchino Rossini oraz Giuseppe Verdi.
Nominacje do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2021 Z radością informujemy - nasze trzy książki z nominacją do nagrody Angelus 2021:
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI