Marzec


marzec/kwiecień 1993 - Z perspektywy Siedmiogrodu W czasopiśmie "Konteksty" nr 3-4/1993 ukazał się artykuł-list Krzysztofa Czyżewskiego   Z perspektywy Siedmiogrodu. 
30 marca 1993 - Klub Folkowy Spotkanie Klubu Folkowego. Udział Krzysztofa Czyżewskiego w międzynarodowej sesji pedagogicznej zorganizowanej przez Centrum Młodzieży w Krakowie, wygłoszenie wykładu "Animacja i edukacja kultury młodzieży w społecznościach europejskich".
25-28 marca 1993 Udział Krzysztofa Czyżewskiego i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej w spotkaniu Ośrodków Centrum Pluralizmu w Warszawie, prezentacja pracy "Pogranicza". 
23 marca 1993 - Klub Folkowy Spotkanie Klubu Folkowego, prezentacja tradycyjnej muzyki ormiańskiej. 
20 marca 1993 Wykład Krzysztofa Czyżewskiego, projekcja filmu i slajdów na temat kultury Siedmiogrodu w Zakopanem.
18-21 marca 1993 - XVIII Krakowskie Reminiscencje Teatralne Prezentacja pracy "Pogranicza" na XVIII Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych: wykład Krzysztofa Czyżewskiego, wystawa fotograficzna Krzysztofa Furmanka "Podróż na Wschód", filmy dokumentalne o pracy Ośrodka i Fundacji "Pogranicze".
12 marca 1993 - Koncert Kwartetu Jorgi Koncert Kwartetu Jorgi i spotkanie z zespołem w ramach Klubu Folkowego. 
11-14 marca 1993 Staż studentów Katedry Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy zapoznali się ze specyfiką regionu suwalskiego.
6 marca 1993 - Stosunki polsko-litewskie dzisiaj Krzysztof Czyżewski wygłosił wykład "Stosunki polsko-litewskie dzisiaj" w czasie sesji poświęconej stosunkom polsko-litewskim i kulturze pogranicza odbywającej się w Miejskim Domu Kultury w Ełku. Drugim wykładowcą był Zygmunt Zalewski z Pisza. Sesja połączona była z wernisażem wystawy "Wileńszczyzna w fotografii".   
5-6 marca 1993 - Dom rodzinny – dom sąsiedztwa Wyjazd pracowników Ośrodka do Gabowych Grądów – przygotowanie spotkania ze studentami Katedry Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i projektu "Dom rodzinny – dom sąsiedztwa".
4 marca 1993 - Rada Kultury przy Prezydencie RP Udział Krzysztofa Czyżewskiego w spotkaniu Rady Kultury przy Prezydencie RP w Warszawie.
3-6 marca 1993 - Cygańska Wioska Artystyczna i Spotkanie innego Wyjazd Wojciecha Szroedera i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej do Łodzi – montaż filmów prezentujących pracę "Pogranicza":  Cygańska Wioska Artystyczn a i  Spotkanie innego .
2-4 marca 1993 Wyjazd Krzysztofa Czyżewskiego i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej do Warszawy. W dniu 2 marca 1993 odbyło się spotkanie Krzysztofa Czyżewskiego ze studentami Katedry Kultury Polskiej i prezentacja pracy Ośrodka. 
2 marca 1993 - Klub Folkowy Spotkanie Klubu Folkowego – tematem była muzyka cygańska. Prezentowano fragmenty filmów dokumentalnych  Dzieci wiatru, Polscy Cyganie, Ballady filmowe i Diabły, diabły. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI