Marzec


29 marca - 6 kwietnia 2005 - Gliniana księga "Gliniana księga" - warsztaty edukacyjno-artystyczne grupy dzieci z Pracowni ceramicznej i Pracowni "Kronik Sejneńskich" 
25 marca 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy Ib ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Zajęcia o garncarstwie, tkactwie i kowalstwie - tradycyjnych zawodach na Sejneńszczyźnie. 
18 marca 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy IIb ze Szkoły Podstawowej w Sejnach. Zajęcia o garncarstwie, tkactwie i kowalstwie - tradycyjnych zawodach na Sejneńszczyźnie.
17 marca 2005 Warszawa. Spotkanie z Ruth Gruber, autorką książki  Odrodzenie kultury żydowskiej w Europie. Centrum im. Schorra, ul. Twarda 6 (biały budynek przy synagodze). Jednocześnie odbyła się promocja marcowego numeru miesięcznika  Midrasz: "Przyszłość języka ojców - o przyszłości języka jidysz". 
16 marca 2005 Poznań. Spotkanie z Ruth Gruber, autorką książki Odrodzenie kultury żydowskiej w Europie. Poznańska Księgarnia Naukowa Kapitałka, ul. Mielżyńskiego 27/29, sala PTPN.
15 marca 2005 Oświęcim. Spotkanie z Ruth Gruber, autorką książki  Odrodzenie kultury żydowskiej w Europie. Centrum Żydowskie, Pl. ks. J. Skarbka 5. Godz. 17.00. 
11 marca 2005 Prezentacja działalności "Pogranicza" i omówienie przyszłych form współpracy z organizatorami spotkania "Trialog na pograniczu. Porozumienie przez język. Polsko-niemiecko-białoruski projekt dla multiplikatorów". 
9-10 marca 2005 Prezentacja projektu "Sejneńskie Karty Historyczne" na - zorganizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, Stowarzyszenie Tratwa i Polsko-Amerykańską Fundację Wolność - Forum Inicjatyw Edukacyjnych w Olsztynie. 
5 marca 2005 Klasztor Kamedułów na warszawskich Bielanach. Spektakl  Kroniki Sejneńskie  i prezentacja projektu "Sejneńskie karty historyczne" zorganizowane przez Danutę Kuroń.
4 marca 2005 - Koncert "Paul Brodys Sadawi" Biała Synagoga w Sejnach, godzina 19.00. Koncert "Paul Brodys Sadawi". 
3 marca 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy Ia z Liceum Ogólnokształcącego w Sejnach. Wykład o związkach Czesława Miłosza z Suwalszczyzną. 
2 marca 2005 Prezentacja pracy Ośrodka "Pogranicze" grupie studentów z Kanady, Austrii, Tajlandii i Hiszpanii, przebywających na praktykach w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach.  W ramach prezentacji pracowni prowadzonych w Ośrodku "Pogranicze", w Szkole Podstawowej w Sejnach odbył się koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, mający zachęcić uczniów klas VI do uczestnictwa w "Warsztacie Muzyki Tradycyjnej". 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI