Michael Steinlauf w Krasnogrudzie. Zapraszamy

4 lipca (środa) Dwór Miłosza: MICHAEL STEINLAUF, AMERYKAŃSKI ODCIEŃ KONTRKULTURY, g. 18, wstęp wolnyMichael Steinlauf – urodzony we Francji, mieszkający w Stanach potomek ocalałych z Zagłady polskich Żydów. Wykładowca i profesor nadzwyczajny historii w Gratz Collage. Doktorat z judaistyki otrzymał na Uniwersytecie Brandeis. Wykłada i pisze o stosunkach polsko – żydowskich i kulturze żydowskiej w Europie Wschodniej. Specjalista od literatury i teatru w języku jidysz. Płynnie mówi w jidysz i po polsku. Polskę odwiedza jako kierownik projektu Muzeum Holocaustu w Stanach Zjednoczonych, stypendysta Fulbrighta i starszy konsultant warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich. Uczestniczy też w badaniach Instytutu YIVO (Institute For Jewish Research). Jego artykuły na temat teatru i kultury żydowskiej w Europie Wschodniej zostały przetłumaczone na hebrajski, polski, niemiecki i włoski. Jest redaktorem XVI tomu “Polin: Studies in Polish Jewry” (2003), autorem książki Bondage to the Dead: Poland and the Memory of Holocaust (1997; wyd. pol. Pamięć nieprzyswojona, 2001). Redaguje również sekcję teatralną YIVO Encyclopedia of Jewish Life in Eastern Europe.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Czyżewski

Kawiarnia literacka "Piosenka o Porcelanie" w Krasnogrudzie,

4 lipca 2018  godz. 18.00. Zapraszamy

 

Michael Steinlauf w Pograniczu:

Idea - Tratwa Muzykantów - Nowa Generacja 2010

Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami, 2006 - CD

 

 

 RELACJA FILMOWA ZE SPOTKANIA

Michael Steinlauf w Krasnogrudzie 4 lipca 2018


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI