Między Wilnem, Buenos Aires a Krasnogrudą

Artykuł z serwisu Niebywałe Suwałki, który ukazał się 9 sierpnia 2012.


W kawiarni „Piosenka o porcelanie”, znajdującej się w piwnicach dworu w Krasnogrudzie, po raz ostatni tego lata zabrzmiały piosenki z programu „Ejbike Mame”. Publiczność pożegnała pieśni z przedwojennych teatrów i kabaretów jidysz w wykonaniu Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej i muzyków Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego gorącą owacją.

Historia dworu, Czesława Miłosza i przedwojennej tradycji kabaretów jidysz przenikała się w kawiarni wielokrotnie. W sezonie letnim Małgorzata Czyżewska z zespołem wystąpiła w tym klimatycznym miejscu siedem razy. Znakomite interpretacje muzyczne zapewniali publiczności: Wojciech Szroeder – akordeon; Piotr Janiec – tuba; Stanisław Czyżewski – cymbały; Tomasz Stawiecki – klarnet; Michał Moniuszko – mandolina, harmonium; Kacper Szroeder – trąbka oraz Dominika Korzeniecka – bęben.

Więcej w serwisie www.niebywalesuwalki.pl


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI