Międzynarodowa Konferencja o Chiune Sugiharze

 Dwudniowa konferencja: "Memory in Poland of the rescuers and the rescued from the Holocaust"/ „Upamiętnianie w Polsce ratujących i uratowanych z Holokaustu" 


Konferencja „Upamiętnianie w Polsce ratujących i uratowanych z Holokaustu. Z okazji 30-lecia przyznania tytułu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata Panu Sugiharze Chiune, japońskiemu wicekonsulowi na Litwie"

  W ramach konferencji poświęconej Sugiharze Chiune organizowanej przez Międzyinstytutowy Zakład Badań Nad Migracją UKSW  w dniach 11-12 czerwca 2015 roku zaprezentowana została działalnośc Pogranicza. Weronika Czyżewska-Poncyljusz przygotowała multimedialną prezentację opowiadającą o warsztacie pracy edukacyjno-artystycznej w kontekście pamięci o Holokauście. Konferencję honorowym patronatem objęła Ambasada Japonii w Polsce. W konferencji udział wzięli naukowcy oraz liderzy organizacji społecznych i kulturalnych z całego świata - Europy, Azji, Australii i Ameryki

 On the 30th anniversary of granting the title of the Righteous Among The Nations to Sugihara Chiune, Japanese Consul in Lithuania", 11-12 czerwca w Warszawie.

W składzie komitetu honorowego są: Prof. Janusz Balicki, Prof. Andrew Jakubowicz, Jakub Nowakowski, Dr Grazyna Pawlak, Krzysztof Czyżewski, Marcel Weyland, Nina Admoni.

Komitet organizacyjny:

Aleksandra Hadzelek, Faculty of Arts and Sciences, University of Technology Sydney.

Olga Barbasiewicz, Instytut Nauk Politycznych, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Joanna M. Guzik, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Uniwersytet Jagielloński.

Barbara Dzien-Abraham.

 

Wizy życia. Chiune Sugihara - wystawa w Pograniczu.

SIŁA BEZSILNYCH. Chiune Sugihara i krąg solidarności z szukającymi schronienia w czas Zagłady - Spotkanie zorganizowane w 50-tą rocznicę wznowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI