Międzynarodowe Centrum Dialogu


Od początku patronat nad inicjatywą powołania Centrum przyjął Czesław Miłosz. Dwór w Krasnogrudzie, położony tuż przy granicy polsko-litewskiej, w bliskim sąsiedztwie Sejn, tradycją rodzinną powiązany jest z rodem Miłoszów. Idealnie nadaje się na siedzibę Centrum, którego działalność skoncentrowana będzie na wielokulturowym dziedzictwie Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz nowym jego odczytaniu w kontekście jednoczącej się Europy. 

 

 

Biuro Fundacji Pogranicze znajduje się w budynku Oficyny dworskiej, pod adresem:

Krasnogruda 14, 16-500 Sejny
tel. +48 87 565 03 69

Godziny otwarcia:
poniedziałek–piątek
9.00-16.00

 

 Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

 Wystawa we Dworze

MIŁOSZ | SZUKANIE OJCZYZNY 

 
 czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–16.00
 
 
W sobotę i niedzielę grupy i osoby indywidualne będą przyjmowane po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 

kontakt: tel. 875650369

 

 

 

 

Projekt "Międzynarodowe Centrum Dialogu - rewitalizacja zabytkowego zespołu dworskiego"

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Supported by a grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA Financial Mechanism and the Norwegian Financial Mechanism

zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

      


Sesja literacka o Czesławie Miłoszu z udziałem Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej.     Wykład pt.: "Patriotyzm Domu. Związki Czesława Miłosza z Krasnogrudą i Litwą". 2 grudnia 2021, Łomża.
Białostoccy licealiści w Pograniczu 7-8 X 2021 - uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida z Białegostoku uczestniczy w edukacyjno-artystycznych warsztatach Pracowni Pogranicza.
O przyrodzie poprzez warsztaty 5 października 2021 r. - wizyta 18 uczniów z czwartej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach.
Seminarium w Krasnogrudzie 2-6 października 2021 Międzynarodowe seminarium " Usłyszeć innego/inną" w Krasnogrudzie.
Historycy sztuki z Litwy 5 X 2021 - grupa historyków sztuki z Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie gościem Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
Krasnogrudzkie warsztaty 27 września 2021 - warsztaty dla 40 osobowej grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie
Konferencja w MCD W dniach 23-24 września w Krasnogrudzie, Instytut Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku i Fundacja Pogranicze organizują międzynarodową konferencję " RELATIONS ON THE BORDERLANDS: OLD AND NEW INHABITANTS "
Młodzież licealna z Warszawy 22- 23 września - 34 osobowa grupa uczniów z Wawerskiej Szkoły Realnej na warsztatach w Sejnach i  Krasnogrudzie.
W rozmowie z Białoruskimi pisarzami - rezydencja twórcza w Międzynarodowym Centrum Dialogu. W dniach 14-24 sierpnia na rezydencji literackiej w Krasnogrudzie przebywać będą Maryja Martysevič i Uladzimir Lobach.   
Lato w Krasnogrudzie Zapraszamy do Dworu w Krasnogrudzie na sierpniowe spotkania "Lato w Pograniczu 2021"
Muzealnicy z Polski i Litwy w Krasnogrudzie 24 lipca 2021 - prezentacja wystawy "Miłosz | Szukanie ojczyzny" dla goszczących we dworze muzealników z Polski i Litwy, którzy spotkali się wokół tworzenia szlaku literackiego miejsc związanych z pisarzami po dwóch stronach granicy.
Warsztaty w Sejnach i Krasnogrudzie Uczniowie z Zespołu Szkół w Szczekocinach uczestniczyli w wyprawie edukacyjno-badawczej pod patronatem Fundacji im. Romana Czerneckiego 20-24 lipca 2021
Wieczór autorski. Zapraszamy. 16 lipca 2021 - Pogranicze zaprasza na spotkanie autorskie z Agatą Tuszyńską pt. "Tkanie opowieści". Rozmowę z autorką wokół jej książki  "Mama zawsze wraca" prowadzi Małgorzata Sporek-Czyżewska.
Międzynarodowe Forum Kultury i Poezji - Sejny/Krasnogruda MIĘ DZYNARODOWE FORUM KULTURY I POEZJI Krasnogruda  |  Sejny - 30 CZERWCA - 2 LIPCA  
Z Mińska do Krasnogrudy W Międzynarodowym Centrum Dialogu kontynuowany jest program rezydencyjny POGRANICZE/BIAŁORUŚ.
Rezydencja Pierwsza rezydencja Pogranicze / Białoruś w Krasnogrudzie.
Hanna Jankuta Z Hanną Jankute uczestniczką pierwszej rezydencji POGRANICZE / BIAŁORUŚ rozmawia Krzysztof Czyżewski. Krasnogruda 17 listopada 2020.
Pogranicze / Białoruś - program rezydencyjny W Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie w drugiej edycji rezydencji Pogranicze / Białoruś uczestniczy Andrej Chadanowicz.
Spotkanie z Ambasadorem Litwy w Polsce W dniu 10 grudnia w Konsulacie Republiki Litewskiej w Sejnach odbyło się spotkanie Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej i Krzysztofa Czyżewskiego z Ambasadorem Dr. Remigijusem Motuzasem. 
POGRANICZE / BIAŁORUŚ - program rezydencyjny Wolność, bezpieczeństwo i życie ludzi pióra w Białorusi są zagrożone. Wspólnie z pisarką Ullą Lachauer, Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie inicjuje dla nich program rezydencyjny. 
Kodowanie na dywanie 7 X 2020 - ruszyła pracownia robotyki dla najmłodszych.  
Krasnogruda na szlaku dworów 26 września 2020 -  „Szlakiem dworów po Sejneńszczyźnie”,  wyprawa edukacyjna Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny. 
Spotkanie partnerskie Krasnogruda-Białystok 27 września 2020 - w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie przedstawicielki Stowarzyszenia Szukam Polski oraz 100-lecia Kobiet z Białegostoku. 
Mali przyrodnicy w Parku Krasnogrudzkim W dniach 8-9 października 2020 r. - 100 osobowa grupa dzieci z przedszkola w Puńsku odwiedziła Krasnogrudę.
Licealiści z Puńska 24 września 2020 - licealiści z Puńska we Dworze w Krasnogrudzie.
Uczniowie w Krasnogrudzie 5 paźdzernika 2020 - W Krasnogrudzie wizyta Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika z Olecka.
Sejmik Literacki 2020 1 - 4 października - polsko-litewskie warsztaty translatorskie z cyklu Sejmik Literacki.  
Wieczór poetycki w Pograniczu. 3 października 2020 - Wieczór poezji litewskiej. Spółdzielnia jazzowa w Sejnach, godz. 17.00. Zapraszamy.
1 2 3 ...  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI