Od początku patronat nad inicjatywą powołania Centrum przyjął Czesław Miłosz. Dwór w Krasnogrudzie, położony tuż przy granicy polsko-litewskiej, w bliskim sąsiedztwie Sejn, tradycją rodzinną powiązany jest z rodem Miłoszów. Idealnie nadaje się na siedzibę Centrum, którego działalność skoncentrowana będzie na wielokulturowym dziedzictwie Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz nowym jego odczytaniu w kontekście jednoczącej się Europy.
Biuro Fundacji Pogranicze znajduje się w budynku Oficyny dworskiej, pod adresem:
Projekt "Międzynarodowe Centrum Dialogu - rewitalizacja zabytkowego zespołu dworskiego"
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego
Supported by a grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA Financial Mechanism and the Norwegian Financial Mechanism
zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Polonia z Łotwy w Pograniczu cz. II
10 czerwca 2017 r. - w MCD gościła II grupa młodych liderów środowisk polonijnych z 4 polskich szkół na Łotwie – Ryga, Dyneburg, Rezekne, Krasław.
Polonia z Łotwy w Pograniczu
5 czerwca 2017 r. w Krasnogrudzie i w Sejnach gościliśmy młodzież z 4 polskich szkół na Łotwie; z Rygi, Daugavspils – Dyneburg, Krasławia i Rezekne.
Uczniowie z Lublina
31 maja 2017 r. Krasnogruda - uczniowie klas pierwszych z XXI katolickiego publicznego Liceum Ogólnokształcące, należacego do Zespołu Szkół im. św. Stanisława Kostki prowadzonego przez Archidiecezję Lubelską.
Uczniowie z gimnazjum w Dziewierzewie
30 maja 2017 r. - w Krasnogrudzie uczniowie z Zespołu Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. ppor. Marka Ulryka w Dziewierzewie gmina Kcynia, woj. kujawsko-pomorskie.
Gimnazjaliści w Krasnogrudzie
29 maja 2017 r. w pierwsza klasa z Prywatnego Gimnazjum „PARNAS” z Wrocławia na wystawie „Miłosz. Szukanie ojczyzny”, szlakiem wielokulturowego pogranicza sejneńskiego.
Wkładowcy i studenci z Wilna w Krasnogrudzie
24 maja 2017 r. - z wizytą w Krasnogrudzie grupa profesorów i studentów z Uniwersytetu Edukologicznego w Wilnie oraz Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej, kierunku pedagogika.
Warszawskie Liceum im. Bolesława Prusa
23 maja 2017 r. wizyta w MCD w Krasnogrudzie młodzieży z XXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa z Warszawy (2 klasa o profilu geograficznym).
Dwory pogranicza polsko-litewskiego
11 maja 2017 r. w dworze w Krasnogrudzie gościła grupa emerytowanych agronomów ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Rejonu Kowieńskiego.
Warsztaty dla Oranim Academic College of Education z Izraela [FOTO]
W dniach 11-14 maja Pogranicze odwiedzi grupa studentów i wykładowców z Oranim College w Izraelu. Program warsztatów i spotkań w Sejnach i Krasnogrudzie jest częścią podróży studyjnej po Polsce i Litwie.
Pogranicze w "In Between?"
3 kwietnia 2017 r. Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odwiedziły Zhanna Wróblewska i Jagna Jaworowska, przedstawicielki Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność, koordynatorki wizyt studyjnych In Between? .
Rezydencja naukowa w Krasnogrudzie
Od 6 do 24 marca 2017 w Pograniczu literaturoznawca Paweł Bem, p racuje nad tomem filologicznych studiów poświęconych poezji Czesława Miłosza.
Współpraca Pogranicza z III LO w Białymstoku
14 lutego 2017 r. Pogranicze gościło Barbarę Kalinowską, Annę Kietlińską i Krystynę Ratasiewicz - przedstawicielki dyrekcji i nauczycieli z III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku.
Gość w Pograniczu
W dniach 9 - 11 lutego 2017 gościem Pogranicza był Roman Batko - doktor zarządzania, pracownik Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz specjalista w zakresie zarządzania jakością i procesami, a także antropologią organizacji.
"Wspomnienia o intelektualiście" Zygmunt Bauman
Wspomienia osób związanych z Podlasiem, na których myśli, idee i osobowość prof. Zygmunta Baumana odcisnęły szczególny ślad. Artykuł w Gazecie Wyborczej.
"Akademia Solidarności" w Pograniczu
W dniach 10-13 stycznia 2017 roku w Pograniczu dziennikarze współpracujący z Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Goście z PWSZ w Suwałkach w Krasnogrudzie
15 października 2016 r. wizyta studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach z Wydziału Humanistyczno- Ekonomicznego kierunek Pedagogika.
Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.
Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.
POGRANICZE / BIAŁORUŚ
Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.
W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.
W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62zł z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.
Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.