Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

MCD powstało na bazie zrewitalizowanego kompleksu dworskiego rodziny Czesława Miłosza w Krasnogrudzie. Przestrzenie MCD to trzy budynki - dwór z nowoczesną wystawą poświęconą życiu i twórczości Czesława Miłosza, z pięknymi piwnicami, oficyna – mieszcząca biura Fundacji Pogranicze a także pracownie artystyczne, „ptaszniki” - dawne kurniki dziś zamienione w nowoczesną pracownię ceramiczną, oraz kameralną salę koncertową oraz zabytkowy park z wydzieloną „Aleją Poetów” i aleją kasztanową wiodącą na pomost, będący letnią sceną koncertową.

wystawa poświęcona Czesławowi Miłoszowi
koncerty Orkiestry Klezmerskiej pt: „Ejbike Mame”
cykl prezentacji literackich w kawiarni „Piosenka o porcelanie”
projekcje zapisu spektaklu pt: „Dolina Issy”
„Pamiętanie Miłosza” – spotkanie w rocznicę śmierci poety


10 lipca 2013 - Koncert zespołu SLALOM (Tyciński/Weber/Zemler) w kawiarni „Piosenka o porcelanie” [FOTO] 10 lipca 2013 roku odbył się koncert zespołu SLALOM  (Tyciński/Weber/Zemler) w kawiarni „Piosenka o porcelanie” w ramach Lata w Pograniczu  w Dworze w Krasnogrudzie.
Kawiarnia „Piosenka o Porcelanie” Kawiarnia literacka urządzona w piwnicach dworu z nazwą odwołująca się do wiersza Czesława Miłosza „Piosenka o porcelanie”. W każdą środę zapraszamy na wieczory zagospodarowywane przez poetów, pisarzy i muzyków. W niedziele Kawiarnia zaprasza na koncert pt: ”Ejbike Mame”.
Ejbike Mame „Ejbike mame” - koncert pieśni z przedwojennych teatrów i kabaretów jidysz w wykonaniu Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej i muzyków Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Program „Ejbike mame” odwołuje się do bogatej tradycji muzycznej teatru jidysz początku XX wieku. Składały się na nią pieśni w języku jidysz, brzmiące tak samo w kawiarniach i teatrzykach w Warszawie, Wilnie, Paryżu, Buenos Aires i Nowym Jorku.
Wystawa pt: „Szukanie ojczyzny: Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza” Uprzejmie informujemy, że w związku z działaniami statutowymi Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, wystawa, pt."Szukanie Ojczyzny - świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza" w dniach 5 - 9 września 2013 r. będzie nieczynna. Wystawa wg scenariusza Małgorzaty i Krzysztofa Czyżewskich - twórców „Pogranicza” opowiadająca o  dziele i życiu Czesława Miłosza, o jego związkach z Sejneńszczyzną, wygnaniu i tułaczce, skonstruowana wokół różnej idei, czy...
„Dolina Issy” – film zrealizowany na podstawie spektaklu Teatru Sejneńskiego Zapis filmowy stworzonej przez Teatr Sejneński w formie przedstawienia plenerowego opowieści krasnogrudzkiej, wyreżyserowanej przez Małgorzatę Sporek-Czyżewską i Wojciecha Szroedera. „Dolina Issy – opowieść w obrazach, po zmroku, w przestrzeniach parku krasnogrudzkiego” – wywiedziona została z książki Czesława Miłosza, w której przywołuje on obrazy z dzieciństwa, kreśli portrety zapamiętanych ludzi. W spektaklu brzmi poezja Miłosza od pierwszych wierszy powstałych w Krasnogrudzie, po...
14 sierpnia 2013 - Pamiętanie Miłosza. Spotkanie w dziewiątą rocznicę śmierci Poety Rocznicę śmierci Czesława Miłosza po raz kolejny obchodziliśmy w Dworze w Krasnogrudzie.  Czesława Miłosza wspominaliśmy  poprzez poezję, refleksje i opowieści. Wiersze Czesława Miłosza recytowała Irena Jun. Udział w spotkaniu wzięli: Małgorzata Czermińska, Marci Shore, Barbara Toruńczyk, Andrzej Kasperek, Timothy Snyder oraz Krzysztof Czyżewski.   
1

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI