Międzynarodowy Wolontariat w Ochronie Krajobrazu Kulturowego na Warmii i Mazurach

Międzynarodowy Wolontariat w Ochronie Krajobrazu Kulturowego na Warmii i Mazurach


   

Projekt "Międzynarodowy wolontariat w ochronie krajobrazu kulturowego na Warmii i Mazurach", realizowany jest od trzech lat. Jego pierwsza pilotażowa edycja rozpoczęła się pierwszego października 2005 roku. Każdorazowo podczas kolejnych rocznych edycji bierze w nim udział grupa młodych ludzi w wieku 18 - 26 lat z Polski, Niemiec i Obwodu Kaliningradzkiego. Praca uczestników skoncentrowana jest wokół problematyki dotyczącej ochrony dziedzictwa kulturowego. Udział w projekcie daje możliwość zdobycia zarówno praktycznych, jak i teoretycznych umiejętności w zakresie ochrony zabytków i krajobrazu kulturowego. Wolontariusze zajmują się między innymi:

  • opieką nad obiektami zabytkowymi (dokumentowaniem zabytków, badaniami, inwentaryzacją obiektów historycznych)
  • pracami muzealnymi (oprowadzaniem wycieczek, przygotowywaniem i organizacją wystaw)
  • konserwacją i restauracją materiałów drewnianych, metalowych
  • realizacją międzynarodowych projektów kształceniowych dla młodzieży i dorosłych
  • uczytelnianiem cmentarzy


Udział w projekcie daje wolontariuszowi możliwości zdobycia praktycznych oraz teoretycznych umiejętności w zakresie ochrony zabytków, rozwija zainteresowania kulturą oraz historią miejsca. 
Realizatorami programu są Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia" oraz Fundacja Borussia projekt finansowany jest ze środków Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość". Ośrodek "Pogranicze" jest w programie organizacją partnerską goszczącą wolontariuszy. 


"Borussia" o współpracy z "Pograniczem" O działaniach projektowych prowadzonych przez „Borussię” wraz z naszą Fundacją piszą Beata Samojłowicz oraz Kornelia Kurowska w tekście "Międzynarodowy wolontariat w ochronie krajobrazu kulturowego na Warmii i Mazurach. Spojrzenie z wewnątrz". „Pogranicze” wspiera ideę tego zadania od 2005 roku.
1

Szukaj na stronie

Archiwum

 

The Market / Targ

 

Kino

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa 2008

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI