Miejsca, chwile, znaki, fotografie

27 marca 2010 roku odbył się wernisaż wystawy Stanisława J. Wosia Miejsca, chwile, znaki, fotografie w Domu Pogranicza. Po wernisażu odbyło się spotkanie z autorem, który opowiedział o swoim warsztacie fotograficznym oraz twórczości.


MIEJSCA ważne i pospolite, odświętne i codzienne, znane z opowieści i przewodników bogato ilustrowanych a także mniej znane lub odkryte w czasie wędrowania, …

CHWILE poranne i wieczorne, w słońcu i w dni pochmurne, wiosenne, letnie jesienne i zimowe, w leśnej gęstwinie, w pejzażu otwartym, u podnóża Góry Cisowej i wśród dębów białowieskich, nad jeziorem najpiękniejszym z klasztorem jak perła i pośród krzyży na świętej Górze, …

ZNAKI ulotne na niebie i na powierzchni wody, trwale w kamieniu i na murze świątynnym uczynione, symbole i struktury powstające z przenikających się obrazów natury, …

FOTOGRAFIE surowe, czarno-białe, na skromnej kartce papieru zapisane, to drżenie, to życie, …

 

Stanisław J. Woś

Ur. 1951. Mieszka w Suwałkach. Fotograf, zajmuje się także malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Dyplom w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (kierunek: wychowanie plastyczne), 1982. W latach 1985-1995 prowadził Klub Fotograficzny PAcamera w Suwałkach. Pedagog Warszawskiej Szkoły Fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Wystawy indywidualne (ponad pięćdziesiąt): m. in. Pojawia się znak, Mała Galeria, Warszawa, 1993; Pejzaż mistyczny, Galeria FF, Łódź, 1994; Z ciemności i ze światła, Galeria PF, Poznań, 1996; Tło i jego obraz, Mała Galeria, Warszawa, 2001, Szukam światła, Muzeum Okręgowe w Suwałkach 2007, Galeria Prospekto Wilno, Pejzaż wyśniony, pejzaż wymyślony, Galeria FF Łódź 2008, Stany skupienia, V Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Galeria Delfiny, Warszawa 2009

Udział w wystawach: m. in. Polska fotografia intermedialna, Poznań, 1988, IV Międzynarodowe Triennale Rysunku, Wrocław, 1988; Biennale Fotografii, Poznań, 1998, 2000, 2003, 2005; III Międzynarodowe Biennale Fotografii i Sztuk Wizualnych, Liege, Belgia, 2002, Zanikanie, Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa 2002; La disparition, Quebecc, Kanada, Wokół dekady. Fotografia polska lat 90, Muzeum Sztuki, Łódź, 2002; Sacrum, V Triennale Sztuki, MGS Częstochowa, 2003; Polska fotografia ze zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi, Tokio, Niigata, Japonia, 2006; Polska fotografia w XX wieku, PKiN Warszawa 2007, Marzyciele i świadkowie. Fotografia polska XX wieku, Muzeum Narodowe w Krakowie,2008. Światłoczułe, kolekcje fotografii w Muzeum Narodowym w Warszawie, 2009 Prace w zbiorach: m. in. Muzeum Sztuki, Łódź, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa; Muzeum Narodowe we Wrocławiu; Fundacja dla Śląska, Katowice; Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, BWA w Łomży, oraz w wielu zbiorach prywatnych.

Wystawa zrealizowana w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego pt.: „Magiczne Kresy” (2009 r.)

Wernisaż wystawy Stanisława J. Wosia - Miejsca, chwile, znaki, fotografie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI