Miesiące, spotkania młodych z artystami

Katalog wieńczący projekt "Związani z miejscem".

Projekt ten to przygoda ze sztuką młodych ludzi którzy chcieli pochylić się nad miejscem w którym żyją.


Poszczególnym spotkaniom przewodził jeden temat wiodący. Odbyło się dwanaście spotkań. Każde podzielone na dwa etapy. 

Pierwszy etap: wykłady i dyskusja, debata pod kierunkiem Artysty. My przedstawiliśmy swoje poglądy na wybrany temat. Artysta – Osoba, którą opaczność obdarzyła widzeniem szerszym, dogłębniejszym, bardziej szczegółowym, oraz wiedzą, powiedziała nam o tym jak można widzieć to zagadnienie. Opowiedziała również o zagadnieniach z teorii sztuki a szczególnie możliwości zilustrowania tematu wiodącego za pomocą technik plastycznych i o tym, czy ktoś już to zrobił. Drugi etap - wspólne, grupowe stworzenie jednego wspólnego dzieła ilustrującego temat wiodący. 

Podczas projektu powstało dwanaście dzieł. W spotkaniach uczestniczyła grupa około trzydziestu osób z Sejn i okolic. Zwieńczeniem projektu była duża wystawa oraz przygotowanie i wydanie Sejneńskiego Kalendarza Sztuki Młodych, który ma być równocześnie katalogiem wystawy, relacją z dyskusji prowadzonych podczas spotkań oraz reportażem fotograficznym z naszej wspólnej pracy. Obrazy będą prezentowane w najczęściej odwiedzanych przez Sejneńczan miejscach np. sklepach, urzędach, szkołach. 

W spotkaniach i pracy rocznej brała udział młodzież polska i litewska, a wykładowcy – artyści wywodzili się zarówno z kultury litewskiej jak i polskiej. 

3 lipca 2005 roku odbył się w Białej Synagodze wernisaż wystawy pt. 12 miesięcy wieńczący projekt "Związani z miejscem". Zaprezentowane zostały owoce naszej całorocznej pracy, dokumentacja, no i oczywiście Kalendarz. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI