Miłosz–Brodski–Venclova. «Место–Miasto–Miestas». Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy na konferencji w Petersburgu

Sankt Petersburg, 5-10 września 2018. IV Międzynarodowa Konferencja z cyklu "Miłosz-Brodski-Venclova. Przestrzeń kontaktu kultur". Tegoroczną odsłonę zatytułowano "Место–Miasto–Miestas"


Małgorzata i Krzysztof Czyżewscy wezmą udział IV Międzynarodowej Konferencji "Miłosz-Brodski-Venclova" odbywającej się w Sankt Petersburgu, współorganizowanej przez Muzeum Anny Achmatowej i Instytut Polski w Sankt Petersburgu. 

Badacze i przedstawiciele instytucji kultury z Litwy, Polski, Rosji dyskutować będą na temat wzajemnego wpływu literatury, języków, tradycji w przestrzeni miejsckiej i w szerszym zakresie - w przestrzeni "Rodzinnej Europy", o której pisał Czesław Miłosz. W ramach konferencji odbywać się będą okrągłe stoły na temat roli muzeów literackich we współczesnym mieście, sposobach kulturalnego i politycznego rozwoju Europy w latach 1918-2018 oraz prezentacje nowych książek. 

Droga część Konferencji, zatytułowana "Świat po Miłoszu i Brodskim" odbędzie się na początku października w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Udział w niej wezmą prelegenci z Rosji, Litwy i Polski.

Strona Muzeum Achmatowej

Strona Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI