Misteria Dzieciństwa - dzień III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Pierwsze warsztaty animaji poklatkowej, warsztaty Księgi Dziecństwa.


 Dzień bardzo intensywnej pracy warsztatowej w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie. Rozpoczął się spacerem po krasnogrudzkim dworze i opowieścią o jego historii, przedwojennych mieszkańcach i związkach z osobą i poezją Czesława Miłosza. Nastepnie obie grupy młodzieży wspólnie pracowały w warsztacie opowieści przedstawiając sobie nawzajem to czego o misteriach dzieciństwa dowiedziały się od swoich dziadków i rodziców i w ramach przygotowań do projektu. Kołysanki, zabawki, gry i zabawy, smaki, ubiory, strachy i sekrety dzieciństwa, które wspólnie przywoływała młodzież polska i ukraińska będą podstawą scenariuszy krótkich filmów animowanych, które powstaną w ramach tego spotkania warsztatowego. Po obiedzie rozpoczeła sie już praca artystyczna w warsztacie animacji i warsztatach plastycznych. W mniejszych polsko-ukraińskich grupach młodzież pracowała nad stworzeniem liternictwa do Księgi Dzieciństwa, którą będzie wspólnie tworzyć oraz różnymi elementami plastycznymi, które stanowić będą scenografie do animacji. Powstały też pierwsze sekundy animacji, stworzone metoda poklatkową.

Wieczorem, po spotkaniu podsumowującym dzień,  odbyły się kolejne  projekcje filmowe. Warsztatowicze obejrzeli filmy animowane z serii współpracującej z Pograniczem  przy  Kolekcji Filmowej Bajek Pogranicza Lizy Skvorcovej

Misteria Dzieciństwa - dzień III


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI