Misteria Dzieciństwa. Dzień 9

 Uroczysta prezentacja projektu w Białej Synagodze w Sejnach


 Już przed południem rozpoczęły się przygotowania do popołudniowej prezentacji w Białej Synagodze w Sejnach. Powstała wystawa, na którą składają się karty polsko-ukraińskiej  Ksiągi Dzieciństwa oraz różne elementy scenografii do animacji filmowej, które młodzież wykonała w ramach warsztatów plastycznych.

Prezentację wspólnie prowadziła młodzież ze Lwowa i z Sejn. Opowieść o wspólnym projekcie, jego różnych etapach i elementach zabrzmiała w języku polskim i ukraińskim. W tym dwugłosie młodzież opowiedziała o swoich spotkaniach z rodzicami i dziadkami w Sejnach i we Lwowie, o pracy nad tematem dzieciństwa, która poprzedziła te dziesięciodniowe warsztaty, o wspólnym spotkaniu w Krasnogrudzie, o różnorodnych warsztatach artystycznych, w których razem uczestniczyli i o ich efektach - Księdze Dzieciństwa i krótkim filmie animowanym, pt. Misteria Dzieciństwa. Odczytane zostały fragmenty tekstów literackich zawartych w Ksiądze Dzieciństwa, po raz pierwszy zaprezentowana została zmontowana i udźwiękowiona animacja filmowa, zabrzmiały też pieśni, których wzajemnie uczyła się od siebie młodzież na warsztatach śpiewu. Na zakończenie wszyscy goście otrzymali podarunki - małe torebeczki, które ręcznie wyszywała młodzież, w których znajdowały się malowane na kamyczkach ilustracje. To był bardzo piękny wieczór pełen wspomnień, dzwięków i obrazów ze świata dzieciństwa. 

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI