Mistrzowie wiedzy

Kuba Mikurda – polski dziennikarz, filmoznawca, psycholog, filozof. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Od 2012 roku doktor filozofii. Wiceszef Redakcji Filmowej Canal+, współredaktor i jeden z prowadzących "Aktualności Filmowe" Canal+. Redaguje "Linię Filmową" w Wydawnictwie Korporacja Ha!art. Współzałożyciel think-tanku "Restart".

Współpracował m.in. z Katedrą Kultury Współczesnej (Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego), MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, Krytyką Polityczną i Biurem Literackim. Trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (w kategoriach książka o filmie i audycja radiowa lub program telewizyjny). W 2008 roku zwycięzca polskiej edycji konkursu "International Young Screen Entrepreneur" organizowanego przez British Council. Przełożył m.in. Realne spojrzenie. Teoria kina po Lacanie Todda McGowana i fragmenty Lacrimae rerum. Kieślowski, Hitchcock, Tarkowski, Lynch Slavoja Žižka. Zredagował książki poświęcone twórczości Terry'ego Gilliama, Braci Quay i Tsai Ming-lianga.

Wiesław Szumiński – artysta plastyk, animator życia kulturalnego Suwałk. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 1978-1982 oraz w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (19821986). Autor obrazów rzeźb, ilustracji książkowych, aranżacji ekspozycji i scenografii teatralnych. Współpracuje z Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”, gdzie prowadzi zajęcia w pracowni ceramicznej. Pracuje w Specjalistyczno-Psychiatrycznym Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, prowadząc terapię przez sztukę.

Aldona Wojciechowska – etnograf, założycielka Stowarzyszenia Litewskiej Kultury Etnicznej w Polsce, krzewicielka kultury etnicznej w regionie Puńska.
 
Leszek Sagadyn - psycholog kliniczny, psychoterapeuta PTP, superwizor psychoterapii.
 
Małgorzata Sporek-Czyżewska – animator kultury. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie
Warszawskim i teatrologię w Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W latach 1981-1984 była członkiem awangardowej grupy teatralnej “Gardzienice”. W czerwcu 1989 roku jedna z założycieli
Fundacji „Pogranicze”. Prowadzi programy edukacyjno-kulturowe z młodzieżą: „Lektorium
Sejneńskie”, „Trakt Krasnogrudzki”, poświęcone poznawaniu wielokulturowego dziedzictwa dawnej
Rzeczypospolitej oraz teatralną grupę młodzieżową „Teatr Sejneński” (jest m.in. współtwórcą
spektakli „Dybuk”, „Wijuny” i „Dolina Issy”).
 
Urszula Wasilewska - ukończyła Artystyczną Szkołę Reklamy w Mińsku Mazowieckim. W latach 1987-1993 była plastykiem w Domu Kultury Od 1994r. zatrudniona w Ośrodku "Pogranicze - sztuk,kultur, narodów", gdzie wiele lat prowadziła zajęcia tkackie z dziećmi i młodzieżą, a obecnie koordynuje działania pracowni wystawienniczej oraz pracowni tkackiej i plastycznej. Od 1994r. współpracuje także z Fundacją Pogranicze przy realizacji programu wydawniczego.
 
Olga Wielogórska - grafik, instruktor rękodzieła, kamieniarz Urodziła się 5 marca 1977 roku w Sejnach. Ukończyła Uniwersytet Śląski w Cieszynie w pracowni A.Pietscha i J.Knopka, oraz Uniwersytet Ludowy we Wzdowie. Pracowała na Uniwersytecie Śląskim w Katedrze grafiki. Obecnie mieszka i tworzy na Suwalszczyźnie. Zajmuje się grafiką warsztatowa, użytkową, malarstwem, kamieniarstwem artystycznym (w tym nagrobki i portrety w kamieniu), prowadzi warsztaty rękodzieła (wikliniarstwo, filcowanie, ceramika, malowanie ikon, hafciarstwo, koronczarstwo, makrama).

 


Szukaj na stronie

Archiwum! Szanowni Państwo! Otwieramy nową witrynę facebookową Ośrodka i Fundacji Pogranicze z Sejn i Krasnogrudy. Będziemy tutaj publikować materiały archiwalne opisujące nasze szerokie działania na rzecz budowania Dobrego Sąsiedztwa.

 

Sejneńskie Rozmowy - Andrzej Strumiłło

 

Mikołaj Trzaska do Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego

 

The Market / Targ

 

O początkach jeziora Gaładuś

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI