Młodzi Kronikarze w podróży

25 listopada 2019 - wizyta studyjna w dwóch muzeach na Podlasiu. Młodzi Kronikarze poznawali sposoby pozyskiwania, archiwizowania i eksponowania materiałów archiwalnych i historycznych.

 

Uczestnicy programu „Domowe Dziejopisanie” odwiedzili Białystok i Wasilków, a w nich miejsca przechowujące dzieła sztuki, pamiątki i wspomnienia ważne dla historii regionu i kraju: Muzeum Podlaskie i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. W Muzeum Podlaskim miało miejsce spotkanie z dyrektorem muzeum Andrzejem Lechowskim, który opowiadał o podstawowych technikach zabezpieczania i archiwizowania dokumentów i pamiątek historycznych, w tym o digitalizacji. Uczestnicy obejrzeli tamtejszą pracownię digitalizacji, skanery i atelier fotograficzne, mieli okazję rozmawiać z pracownikami i pytać o interesujące ich rzeczy. Następnie zwiedzano Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie – skansen z zabytkami architektury drewnianej i zbiorami etnograficznymi z regionu, w tym wnętrze dziewiętnastowiecznej chaty chłopskiej przeniesionej ze Starej Grzybowszczyzny – małej wsi z obrzeża Puszczy Knyszyńskiej, z charakterystycznym wyposażeniem, o którym bardzo interesująco opowiadał przewodnik, oraz klasycystyczny modrzewiowy dwór ziemiański, z muzealną częścią mieszkalną i wystawami zabytkowego rękodzieła. Zwiedzano także budynek starej szkoły i klasy z kałamarzami w pulpitach ławek. W jednej z takich klas uczestnicy wzięli udział w warsztacie kaligrafii.

Podróż Kronikarzy 25 listopada 2019


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI