Monika Żmijewska, Gazeta Wyborcza, 23 czerwca 2006 r.

Takiego koncertu nie wypada przegapić! Gwiazdy muzyki klezmerskiej zagrają dziś w sejneńskiej synagodze. W niedzielę kolejny koncert, to będzie muzykowanie! Nigdzie w okolicy w tym czasie nie zdarzy się granie takiej jakości. Wystarczy wymienić nazwiska: Michael Alpert, Paul Brody, Stuart Brotman, Frank London, Brandon seabrook. To tuzy muzyki klezmerskiej, których w Polsce można usłyszeć na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. I tylko w Sejnach, z którymi - a konkretnie z Ośrodkiem "Pogranicze" - muzycy są zaprzyjaźnieni. 


Przyjaźń ma swoją historię, i to z tej przyjaźni wzięło się świetne muzyczne przedsięwzięcie: "Tratwa Muzykantów pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami". Przed laty klezmerzy z miasteczka (młodzi ludzie, którzy pod kierunkiem Wojciecha SZroedera z "Pogranicza nauczyli się grać muzykę żydowską) na krakowskim Kazimierzy zaprzyjaźnili się z muzykami zza oceanu. Od tamtej pory, w żywej przestrzeni kulturowej, spotykają się mistzrowie muzyki klezmerskiej z Ameryki, potomkowie żydowskich emigrantów z Europy z muzykami z Polski, Litwy, Ukrainy, Białorusi. Efekt? Coroczne warsztaty w miasteczku i koncerty, z których korzystać mogą wszyscy. 

Monika Żmijewska, Gazeta Wyborcza, 23 czerwca 2006 r. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI