Mówcy


Egidijus Aleksandravičius Egidijus Aleksandravičius (ur. 21 listopada 1956 w Telszach) – litewski historyk. W 1979 ukończył studia na Wydziale Historii Wileńskiego Uniwersytetu Państwowego. Cztery lata później podjął studia aspiranckie w Instytucie Historycznym Litewskiej SRR (zakończone w1986 obroną pracy kandydackiej na temat ruchu kulturalnego na Litwie między powstaniami listopadowym a styczniowym). W 1994 obronił rozprawę habilitacyjną...
Małgorzata Dziewulska Małgorzata Dziewulska – eseistka, pisarka teatralna, reżyserka. Ukończyła studia filozoficzne i reżyserskie. W latach 70. była współzałożycielką eksperymentalnego zespołu Puławskiego Studia Teatralnego, potem współpracowała z Laboratorium Jerzego Grotowskiego.
Elżbieta Ficowska (ur. 5 stycznia 1942 w Warszawie) – polska działaczka społeczna, pedagog, autorka książek dla dzieci, które wydawała pod nazwiskiem Elżbieta Bussold. Posługiwała się też pseudonimem Irena Borowiecka. W latach 2002-2006 przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu.
Aleksander Fiut Aleksander Fiut (ur. 24 czerwca 1945 w Żywcu) – polski historyk literatury, krytyk literacki, eseista.
Konstanty Gebert Konstanty Julian Gebert , ps. „Dawid Warszawski” (ur. 22 sierpnia 1953 w Warszawie) – polski dziennikarz, publicysta i tłumacz żydowskiego pochodzenia.
Grzegorz Godlewski Kulturoznawca, teoretyk kultury, antropolog słowa. Wykłada w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. 
Irena Grudzińska-Gross Irena Grudzińska – Gross (ur. w 1946 r. w Gdyni), polski historyk literatury, historyk idei, eseistka i publicystka.
Leszek Kolankiewicz (ur. 4 marca 1954 w Lipnie) – kulturoznawca, antropolog widowisk.
Alexandra Laignel-Lavastine Aleksandra Lenel-Lavastin (Fr. Alexandra Laignel-Lavastine, 1966, Paryż) - francuska dziennikarka, pisarka, eseistka, tłumaczka. Pod koniec 1980 roku zainteresowała się wschodnioeuropejskimi dysydentami.
Andrzej Mencwel Andrzej Mencwel (ur. 11 września 1940 w Tarnobrzegu), polski historyk i krytyk literatury i kultury polskiej, antropolog kultury, eseista, publicysta.
Christopher Merrill (ur. 24 lutego 1957) - amerykański poeta, eseista, dziennikarz i tłumacz.
Mileta Prodanović Urodzony w 1959 roku w Belgradzie. Malarz, pisarz i członek Serbskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Krzysztof Rutkowski Krzysztof Rutkowski (ur. 21 listopada 1953 w Warszawie) - pisarz, eseista, historyk literatury i kultury, edytor, tłumacz, dziennikarz. Profesor nadzwyczajny w Ośrodku Badań nad Tradycją Antyczną Uniwersytetu Warszawskiego.
Alicja Rybałko Alicja Rybałko (ur. 4 lipca 1960 w Wilnie) - polska poetka oraz tłumaczka literatury litewskiej i szwedzkiej.
Leszek Szaruga Urodzony w 1946 r. w Krakowie. Z babki po mieczu – Grek, z dziadka - szlachcic herbu Odrowąż. W 1967 opublikował swoje wiersze w Życiu literackim. Studiował filozofię na Uniwersyteci Warszawskim, dopóki nie wydalono go ze studiów w związku w Marcem 1968 (zakaz obowiązywał go do 1971 r). Pracował w antykwariacie, w Dziale Bibliografii i Dokumentacji Muzeum Historycznego miasta Warszawy, a także jako ślusarz w Miejskim Przedsiebiorstwie Remontu Dźwigów Osobowych.
Tomas Venclova (ur. 11 września 1937 w Kłajpedzie) – litewski poeta, eseista, publicysta, badacz i tłumacz literatury pięknej.
Katarzyna i Paweł Winiarscy Katarzyna Winiarska - (ur. 1975) - animatorka kultury, absolwentka Instytutu Kultury i Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją animacja kultury; współautorka projektu i programu Uniwersytetu Powszechnego, którym współkieruje od momentu powstania.
Marek Zaleski Marek Zaleski (ur. 12 października 1952 w Łomży), polski krytyk literacki, eseista, publicysta, wykładowca uniwersytecki. Przez wiele lat był zastępcą redaktora naczelnego "Res Publiki Nowej".
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI