Myśl Kantora na Trieste Contemporanea

 O WYSTAWIE POGRANICZA NIEWIDZIALNY MOST


 Włoska instytucja zajmująca się sztuką państw Europy środkowo-wschodniej zorganizowała multidyscyplinarny projekt "à la frontière…! old and new borders in europe". Wezmą w nim udział polscy artyści i teoretycy sztuki.

Od stycznia do marca 2016 r. w ramach projektu odbędzie się 5 wystaw, na których zaprezentowane zostaną prace 11 artystów z Bośni, Litwy, Polski, Słowacji i Ukrainy. Program uzupełnią liczne wydarzenia towarzyszące: 3 wykłady, 2 panele dyskusyjne, 4 rozmowy, 2 pokazy filmowe oraz występy muzyczne. Łącznie w projekcie udział weźmie 22 twórców. Punktem wyjścia do całego projektu jest myśl Tadeusza Kantora.

Trzy z pięciu wystaw poświęcone będą polskim artystom. Od 4 do 15 lutego 2016 będzie można oglądać ekspozycję przygotowaną przez Ośrodek "Pogranicze – sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. Przedstawione zostaną prace Krzysztofa Czyżewskiego (manifest w formie poetyckiej), Kuby Kossaka (film "Niewidzialny most"), Bożeny Szroeder oraz Wiesława Szumińskiego (makieta sporządzona z gliny, drewna i kamienia) oraz Wiesława Szymińskiego (zbiór 20 fotografii). 4 lutego, podczas wernisażu, o godzinie 6 odbędzie się rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim,animatorem kultury, poetą i eseistą, współtwórcą Ośrodka Pogranicze.

czytaj całość


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI