Na warsztatach

25 kwietnia 2019 - warsztaty Wielokulturowość Pogranicza Sejneńskiego z udziałem 23 osobowej grupy uczniów (4-7 klasa) ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie.


W programie:

godz. 11.30 wizyta w Ośrodku "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach - zajęcia warsztatowe o wielokulturowości Pogranicza Sejneńskiego na podstawie Filmowych Kolekcji Opowieści Pogranicza - prowadzenie Bożena Szroeder.

godz. 11.45 - 13.30 warsztat muzyczny - "Opowieść o sąsiadach - tradycje żydowskiego wesela" - prowadzenie Wojciech Szroeder, Kacper Szroeder, Michał Moniuszko.

godz. 13.30 - 14.30 spacer po wielokulturowych Sejnach 

godz. 15.00 - 16.00 wprowadzenie w miejsce - Opowieść o historii miejsca i jego mieszkańców oraz o losie Noblisty na podstawie wystawy "Miłosz|Szukanie ojczyzny" z filmem "Przyśnił mi się sen powrotu" - autobiograficzna opowieść Czesława Miłosza o dzieciństwie, miejscu urodzenia oraz związkach rodzinnych z Krasnogrudą w reżyserii Andrzeja Miłosza - prowadzenie Bożena Bartosiewicz. 

godz. 16.00 - 17.30 warsztat w Pracowni Przyrody - Przyroda Parku Krasnogrudzkiego – zajęcia poświęcone przyrodzie parku w Krasnogrudzie oraz Krasnogruda pod mikroskopem – zajęcia z wykorzystaniem mikroskopu, obserwacja preparatów i okazów natury, tworzenie „biblioteki zdjęć mikroskopowych” oraz samodzielne wykonanie przyrodniczej pocztówki z parku krasnogrudzkiego - prowadzenie Ksenija Konopek

godz. 16.00 - 17.30 warsztat w Pracowni Sztuki - Dzieciństwo|Młodość|Dojrzałość – obraz graficzny twarzy Czesława Miłosza z wykorzystaniem szablonów na różnego rodzaju podłożach przy użyciu tuszu, farb do tkanin, farb drukarskich i farb kreślarskich.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI