Nagroda dla Grigorija Kanowicza

Grigorij Kanowicz otrzymał nagrodę Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBRD).


22 kwietnia w Wielkiej Brytanii ogłoszono, że nagrodę Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBRD) przyznano żydowsko-litewskiemu pisarzowi piszącemu po rosyjsku Grigorijowi Kanowiczowi za powieść "Devilspel". Powieść na język angielski przełożył Yisrael Elliot Cohen, a wydało ją Wydawnictwo Noir Press.

Z tej okazji zapraszamy Państwa do internetowej księgarni Pogranicza i zachęcamy do zakupu najnowszej książki Grigorija Kanowicza "Ballada o miasteczku" (2019) w wyjątkowej promocyjnej cenie. 

Kup książkę tutaj 

 

Nagroda Literacka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (European Bank for Reconstruction and Development, EBRD) przyznawana jest przetłumaczonym na język angielski dziełom literatury pięknej pisanym w oryginale w jedynym z języków państw należących do EBRD i opublikowanym przez wydawców z Wielkiej Brytanii.

Do EBRD Literature Prize zgłaszać można książki autorstwa pisarzy pochodzących z prawie czterdziestu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, południowej i wschodniej części Morza Śródziemnego, Turcji, Azji Centralnej, Afryki Północnej, które przetłumaczone zostały na język angielski i wydane przez brytyjskiego wydawcę. Główna nagroda wynosi 20 tys. euro i jest dzielona między autora i tłumacza. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca oraz ich tłumacze otrzymają nagrodę w wysokości 1000 euro każdy.

Pierwsza edycja Konkursu odbyła się przed dwoma laty, a laureatami zostali turecki pisarz Burhan Sönmez, autor książki Stambuł, Stambuł (w Polsce wydanej przez oficynę Książkowe Klimaty), oraz tłumacz Ümit Hussein. W ubiegłym roku zwyciężyli Hamid Ismailov i tłumacz jego powieści The Devil’s Dance Donald Rayfield. Wśród nominowanych znalazły się także powieści Jacka Dehnela i Olgi Tokarczuk w przekładzie Antonii Lloyd-Jones (odpowiednio Lala i Prowadź swój pług przez kości umarłych).

Nagroda literacka została pomyślana jako flagowy projekt kulturalny EBRD, podkreślający różnorodność i kreatywność państw należących do EBRD.

(źródło Instytut Książki, EBRD Literature Prize)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI