Nasze Stare, Dobre Sejny

2 kwietnia 2005 roku w Białej Synagodze odbyło się otwarcie kolejnej edycji wystawy Nasze Stare, Dobre Sejny i promocja drugiego numeru Almanachu Sejneńskiego przy okazji drugiego Spotkania Wiosennego. Tegoroczne odbywało się w szczególnych okolicznościach. Oto bowiem cały świat żegnał się z gasnącym papieżem Janem Pawłem II.


Nasi goście oglądali kolejną edycję wystawy Nasze Stare Dobre Sejny. Składały się na nią: fotografie dawnych Sejn z Pracowni Konserwatora Zabytków wypożyczone dzięki uprzejmości Agnieszki Wojtych, fotografie z pamiętnika Ireny Lik i albumów rodzinnych Wojtychów i Jasionowskich oraz z albumu Gabrieli Janczulewicz, fotografie starowierów Eugeniusza Iwańca, prace plastyczne Wiesława Szumińskiego tworzące cykl "Raskoł". Niezwykle ciekawym elementem wystawy są reprodukcje stronic Kroniki Gimnazjum św. Kazimierza w Sejnach 1932-1938 prowadzonej przez księdza Władysława Kłapkowskiego, profesora gimnazjum. Fragmenty Kroniki po raz pierwszy ukazały się drukiem w drugim numerze Almanachu Sejneńskiego.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 


 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI