Camera Pro Classica: Zuzanna Stradowska, Zuzanna Całka

Sobota 26 października 2019, godzina 18.00, Biała Synagoga w Sejnach. Wstęp wolny

 

Zapraszamy na kolejny z koncertów z cyklu Camera Pro Classica. Wystąpią Zuzanna Stradowska, Zuzanna Całka. W programie utwory Dymitra Szostakowicza, Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego.

 

Zuzanna Stradowska, Zuzanna Całka
w programie utwory Dymitra Szostakowicza, Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego
26 października 2019
g. 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

ZUZANNA STRADOWSKA – urodzona 23 maja 1991 roku, naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w siódmym roku życia w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, następnie kontynuowała edukację w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie p. prof. Romana Hoffmanna. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie p. prof. Andrzeja Wróbla. Grywała w Polsce, jak i za granicą: Słowacja, Czechy, Litwa, Węgry, Austria, Niemcy, Francja i Ukraina (z Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej). W 2011 roku wzięła udział w międzynarodowym festiwalu muzyki współczesnej „Contrasts” we Lwowie wykonując trio Pawła Mykietyna. Jest laureatką konkursów wiolonczelowych w Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Warszawie, harfowego w Warszawie oraz kameralnych wraz z kwartetem i triem w Sochaczewie, Rybniku, Łodzi, Krakowie i Jurmali (Łotwa). Gra na instrumencie Wojciecha Topy z 2004 roku. Współpracowała przy nagrywaniu płyt oraz trasach koncertowych muzyki rozrywkowej ze znanymi polskimi zespołami muzyki alternatywnej i rozrywkowej. Jest również absolwentką filozofii na Uniwersytecie Warszawskim.

ZUZANNA CAŁKA – warszawska pianistka. Na fortepianie gra od 7 roku życia. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Jerzego Sterczyńskiego i w klasie kameralistyki Barbary Halskiej, gdzie kilkukrotnie otrzymała stypendium Rektora dla najlepszych studentów. W ramach programu Erasmus kształciła się także w Uniwersytecie Sztuki w Berlinie w klasie fortepianu Sorina Enaschescu. Pianistka jest laureatką pierwszych nagród na konkursach pianistycznych i kompozytorskich w Polsce, Czechach i na Ukrainie. W lipcu 2019 zdobyła pierwszą nagrodę na konkursie kompozycji natychmiastowej Transatlantyk Instant Composition Contest, komponując muzykę do dwóch filmów krótkometrażowych. Od kilku lat komponuje muzykę autorską oraz na zamówienie dla teatrów i mediów. Pod koniec 2018 roku wydała płytę „Warsaw Concerto” z utworami Chopina, Paderewskiego i z tytułowym Koncertem Warszawskim, która koncepcyjnie nawiązuje do romantycznej historii Warszawy – rodzinnego miasta pianistki, a także zawiera utwór o tym samym tytule. Zuzanna Całka występuje w różnorodnych projektach artystycznych: solo, z orkiestrami i w zespołach kameralnych na festiwalach w całej Europie.

Camera Pro Classica


2019-10-22

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI