Nagroda im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata"

16 listopada 2020 - uroczystość wręczenia Nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata" organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Wydarzenie online, godz. 16.00. Zapraszamy

Podczas uroczystości zostaną ogłoszeni laureaci lub laureatki Nagrody im. Ireny Sendlerowej oraz wyróżnieni. 

Po przeanalizowaniu kilkudziesięciu zgłoszeń i długiej dyskusji kapituła konkursowa wyłoniła osoby nominowane do tej nagrody. Nasze spotkanie online będzie unikalną okazją, by wysłuchać i poznać tych 10 niezwykłych nauczycieli i nauczycielek, którzy i które:

- uczą i wychowują w duchu dialogu, tolerancji oraz poszanowania dla innych,

- inspirują do działań zgodnych z tymi wartościami,

- odgrywają aktywną rolę w swojej szkole oraz społeczności lokalnej.

Nominowani i nominowane są nie tylko wspaniałymi nauczycielami i nauczycielkami, ale też ekspertami i ekspertkami, mentorami i mentorkami dla innych, liderami i liderkami zmieniającymi szkoły, którzy pociągają za sobą kolejnych nauczycieli i nauczycielki.

 

W programie m.in.:

- Ogłoszenie laureata bądź laureatki Nagrody oraz osób wyróżnionych spośród 10 nominowanych nauczycieli i nauczycielek 

- Rozmowa z wszystkimi nominowanymi osobami, którą poprowadzi Alicja Pacewicz, ekspertka edukacyjna Centrum Edukacji Obywatelskiej 

Wierzymy, że udział w naszej uroczystości może być dla wielu z Was źródłem inspiracji, nadziei i energii do działania. Chcemy, by Nagroda im. Ireny Sendlerowej była dla nauczycieli i nauczycielek potwierdzeniem, że to co robią jest ważne i potrzebne, przypomnieniem, że w swoich działaniach nie są sami. Honorowym patronatem objął Nagrodę Rzecznik Praw Obywatelskich. 

 

Zapraszamy do dołączania do wydarzenia oraz

oglądania transmisji na naszym profilu na Facebooku 16 listopada od 16:00 do 18:00

 

 
O Nagrodzie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”

Celem nagrody jest upamiętnienie Ireny Sendlerowej – działaczki społecznej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która w czasie II wojny  światowej uratowała ponad dwa tysiące żydowskich dzieci. 

Nagroda powstała z myślą o wspieraniu nauczycieli i nauczycielek, którzy w swojej pracy z uczniami i uczennicami oraz członkami i członkiniami lokalnych społeczności kierują się wartościami bliskimi Irenie Sendlerowej: tolerancją, szacunkiem wobec każdego człowieka, odpowiedzialnością za innych i odwagą.

Wiemy, że nie zawsze jest to łatwe – ich historie to często opowieści o zmaganiu się obojętnością czy niezrozumieniem ze strony innych; to również historie przekraczania tych trudności przez upór w codziennej pracy oraz odwagę. 

Główny laureat lub laureatka otrzymuje 15 tysięcy złotych. 

Pierwszych zwycięzców i zwyciężczynie konkursu wybrała osobiście Irena Sendlerowa w 2006 roku. Podczas ceremonii wręczenia nagrody mówiła, że dzięki ich działaniom stale poszerza się krąg dobra. 

Nagroda ustanowiona została przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce w 2006 roku. Od tego czasu prowadzi ją Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach obszaru programowego  „Ucz otwartości”, który wspiera budowanie w klasie dobrych relacji opartych na szacunku dla różnorodności oraz pomaga nauczycielom i nauczycielkom podejmować z uczniami i uczennicami trudne tematy.

Nagrodę wspierają: Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego, Fundacja Signum, Program Szkoła ucząca się, Stowarzyszenie przy Dzieci Holocaustu w Polsce, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie oraz Fundacja Santander. 

Więcej na: www.sendler.ceo.org.pl

 
O Centrum Edukacji Obywatelskiej 

Jesteśmy największą edukacyjną organizacją pozarządową w Polsce. Przy naszym wsparciu nauczycielki i nauczyciele wprowadzają do szkoły metody nauczania i tematy, dzięki którym uczennice i uczniowie angażują się w swoją edukację i lepiej radzą sobie z wyzwaniami współczesnego świata.

Prowadzimy programy, które rozwijają wiarę we własne możliwości, otwartość oraz krytyczne myślenie, uczą współpracy i odpowiedzialności, zachęcają do zaangażowania w życie publiczne i działania na rzecz innych.

Proponowane rozwiązania opieramy na ponad 25-letnim doświadczeniu, wiedzy eksperckiej i współpracy z praktykami.

Z naszego wsparcia korzysta rocznie około 20 tysięcy nauczycielek i nauczycieli oraz dyrekcje kilku tysięcy szkół z całej Polski.

Więcej na: www.ceo.org.pl 

 

2020-11-10

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Udostępniamy laudację wygłoszoną wczoraj przez Tadeusza Aziewicza, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Chwilę później także słowa od odbierającego nagrodę Krzysztofa Czyżewskiego.

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI