Niebywałe Suwałki o koncercie z Orkiestry Klezmerskiej z Michaelem Alpertem

Koncert na  zakończenie rocznego programu muzycznego pt:"Tratwa Muzykantów".


 Trwające od tygodnia warsztaty z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego miały swój finał w środę, 18 października podczas koncertu z Michaelem Alpertem, multiinstrumentalistą i współtwórcą zespołu „The Brave Old World”.

Muzycy Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego od lat pracują na zasadzie wymiany doświadczeń ze znakomitymi muzykami. Relację mistrz – uczeń w trakcie programu Tratwa Muzykantów – pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami w tym roku podtrzymywali: David Krakauer, Frank London, Raphael Rogiński i Mikołaj Trzaska. W muzycznym spotkaniu z Davidem Krakauerem uczestniczyła wyjątkowo również suwalska publiczność. Zespół pracuje pod okiem Wojciecha Szroedera.

 

Michael Alpert to ostatni z mistrzów, z którym akurat w tym cyklu przyszło pracować młodym artystom. Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa znów wypełniła się muzyką i opowieścią o rodzinie, historii. Rodzina Alperta pochodzi z miejscowości Molietai na Litwie – artysta związany jest więc z naszym pograniczem. Sejneńskie „Pogranicze” określił nawet mianem jednej z „wysp pokoju” – miejsc na świecie, w których czuje się jak w domu. A dom muzyka znajduje się obecnie w Szkocji. To spokojne miejsce stanowi przeciwwagę dla miasta, w którym artysta spędził dużą część życia – Michael Alpert przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku. Alpert nie tylko wykonuje pieśni jidysz, ale też zbiera je, zachowując historię i tradycję, za co został doceniony przez Kongres Stanów Zjednoczonych.

Fot. Niebywałe Suwałki


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI