Nijolė Kliukaitė-Kepenienė i Birutė Jonuškaitė w Lublinie

1 lipca 2010 roku - spotkanie z Nijolė Kliukaitė-Kepenienė i Birutė Jonuškaitė w 451. rocznicę podpisania Unii Lubelskiej.


Dla wielu naszych sąsiadów pielęgnowanie pamięci o Unii Lubelskiej ma istotne znaczenie.

W ramach „Wernisaży literackich Akcentu”, odbyło się spotkanie z pisarkami z Litwy w restauracji Hades-Szeroka. Publiczność mogła słuchać i rozmawiać z Nijolė Kliukaitė-Kepenienė - poetką oraz Birutė Jonuškaitė - nowelistką, poetką, tłumaczką i autorką wydanej niedawno po polsku powieści „Maranta”. W wydarzeniu udział wzięła również tłumaczka literatury litewskiej Agnieszka Rembiałkowska.

Spotkanie miało miejsce 1 lipca w restauracji Hades-Szeroka. Rozmowę z pisarkami prowadziła Aleksandra Zińczuk, redaktor naczelna „Kultury Enter”.

Birutė Jonuškaitė w kontekście jej najnowszej powieści, a także związków Polski i Litwy, nawiązała do mistycznego styku z przyrodą, który jest wyraźny w jej twórczości, a zaniknął w twórczości współczesnych pisarzy litewskich. Podkreśliła, że mimo jej braku wiary w misję literatury – to dzięki niej można zachować dziedzictwo małych ojczyzn i wyjątkowość lokalnych wspólnot w zglobalizowanym świecie.

Czytaj na stronie:lublin.gosc.pl

Na zdjeciu od prawej: A. Zińczuk, B. Jonuškaitė, N. Kliukaitė-Kepenienė, A. Rembiałkowska. KS. RAFAŁ PASTWA /FOTO GOŚĆ


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI