Norman Manea - autor Pogranicza- laureatem Literackiej Nagrody FIL, najważniejszej w świecie nagrody przyznawanej pisarzom języków romańskich

W 2014 roku nagrodę tą otrzymał inny autor Pogranicza, Claudio Magris. 


 Norman Manea laureatem Literackiej Nagrody FIL, najważniejszej w świecie nagrody przyznawanej pisarzom języków romańskich (hiszpański, galicyjski, kataloński, francuski, okcytański, włoski, rumuński i portugalski). W 2014 roku nagrodę tą otrzymał inny autor Pogranicza, Claudio Magris. Organizatorem nagrody, przyznawanej od 1991 roku w wysokości 150 tys. dolarów, jest Meksykańska Narodowa Rada Kultury i Sztuki oraz Uniwersytet w Guadalajarze. Nagroda została wręczona w 26 listopada 2016 roku podczas największych w świecie hiszpańskojęzycznym targów książki w Guadalajarze.  

 

Norman Manea zastał wyróżniony za wizję „globalnego wygnania”, poprzez którą wyraża on los współczesnych masowych migracji. Bohater jego literackiego świata, Żyd Wieczny Tułacz staje się współczesnym Everymanem zabłąkanym w poszukiwaniu tożsamości. Jury nagrody podkreśliło, że Manea, wygnaniec żyjący w Nowym Jorku, w swojej twórczości wykraczający poza tradycyjne formy literackie, jest pisarzem, który porusza wielkie tematy, w tym „lekcje pamięci, absurd przemocy minionego stulecia i jego wpływ na dzień dzisiejszy”.


http://www.imperialtransilvania.com/2016/11/26/read-more/argomenti/events-1/articolo/romanian-norman-manea-won-the-fil-literary-award-2016.html

http://latino.foxnews.com/latino/entertainment/2016/08/29/2016-fil-award-honors-romanian-norman-manea-for-vision-global-exile/

Norman Manea w Pograniczu

Norman Manea, Październik, godzina ósma

O klownach. Dyktator i Artysta, Norman Manea

Powrót chuligana, Norman Manea

 Smutny los błazna, Edwin Bendyk, "Onet.pl"

Krasnogruda - Numer 17

Krasnogruda - Numer 10

 Burg, Manea i Szilagyi, (kon), "Gazeta Współczesna"


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI