Notatka: Sejneńskie rozmowy - spotkanie ósme.

17 kwietnia – gościem Sejneńskich Rozmów była Maria Andrejczyk - lekkoatletka, oszczepniczka, reprezentantka Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro


Niezwykła zwykła dziewczyna

Wuef w szkole (zwłaszcza średniej) to przedmiot dyskusyjny – jedne go kochają, inne darzą uczuciami zgoła odwrotnymi. Jedne z zadyszką dotruchtają do końca wyznaczonego dystansu, inne wylewają krew, pot i łzy, aby rzucić jeszcze dalej, pobiec jeszcze szybciej, skoczyć jeszcze wyżej. Jedne obiecują sobie „nigdy więcej wuefu”, inne postanawiają: pewnego dnia będę mistrzynią.

„Czwarte miejsce w Rio, a od tego czasu co? Chyba trochę na laurach osiadła ta Andrejczyk, tu wywiad, tam sesja zdjęciowa, a wyniki w sporcie jakie ostatnio miała?”. Sezonowy kibic-znawca każdego sportu zawsze wie najlepiej. Zawody, mistrzostwa, igrzyska… to koniec pewnego etapu, do którego wiodła długa, wyboista, kręta droga, usiana wieloma przeszkodami. Bolesne kontuzje, zabiegi, rehabilitacje, treningi mające na celu przywrócić sprawność z czasu „przed kontuzją” – wszystko to dzieje się nieustannie w cieniu tych kilku minut, kiedy w telewizji możemy zobaczyć zawodnika tuż przed jego występem – występem, na który pracował tygodniami, miesiącami, latami. Aby potem ktoś mógł lekko rzucić: coś słabo poszło, sukcesu już raczej nie powtórzy. A Majka ma na to gotową odpowiedź: „Jestem sportowcem, nie celebrytką, i to się nigdy nie zmieni” – i lada dzień pobije kolejny rekord.

Nie zawsze trzeba być najlepszym, ale zawsze trzeba walczyć, aby porażkę przekuć w sukces. Nieustannie podnosić się po upadku, regenerować nadwyrężony organizm. Odnoszę wrażenie, że 4. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich to dopiero początek.

Sejneńskie rozmowy #8. Z notatnika Agnieszki Fiedorowicz
Foto: Piotr Fiedorowicz
(niniejsza notatka pochodzi z serii zapisków pospotkaniowych)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI