Notatka: Sejneńskie rozmowy - spotkanie ósme.

17 kwietnia – gościem Sejneńskich Rozmów była Maria Andrejczyk - lekkoatletka, oszczepniczka, reprezentantka Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro


Niezwykła zwykła dziewczyna

Wuef w szkole (zwłaszcza średniej) to przedmiot dyskusyjny – jedne go kochają, inne darzą uczuciami zgoła odwrotnymi. Jedne z zadyszką dotruchtają do końca wyznaczonego dystansu, inne wylewają krew, pot i łzy, aby rzucić jeszcze dalej, pobiec jeszcze szybciej, skoczyć jeszcze wyżej. Jedne obiecują sobie „nigdy więcej wuefu”, inne postanawiają: pewnego dnia będę mistrzynią.

„Czwarte miejsce w Rio, a od tego czasu co? Chyba trochę na laurach osiadła ta Andrejczyk, tu wywiad, tam sesja zdjęciowa, a wyniki w sporcie jakie ostatnio miała?”. Sezonowy kibic-znawca każdego sportu zawsze wie najlepiej. Zawody, mistrzostwa, igrzyska… to koniec pewnego etapu, do którego wiodła długa, wyboista, kręta droga, usiana wieloma przeszkodami. Bolesne kontuzje, zabiegi, rehabilitacje, treningi mające na celu przywrócić sprawność z czasu „przed kontuzją” – wszystko to dzieje się nieustannie w cieniu tych kilku minut, kiedy w telewizji możemy zobaczyć zawodnika tuż przed jego występem – występem, na który pracował tygodniami, miesiącami, latami. Aby potem ktoś mógł lekko rzucić: coś słabo poszło, sukcesu już raczej nie powtórzy. A Majka ma na to gotową odpowiedź: „Jestem sportowcem, nie celebrytką, i to się nigdy nie zmieni” – i lada dzień pobije kolejny rekord.

Nie zawsze trzeba być najlepszym, ale zawsze trzeba walczyć, aby porażkę przekuć w sukces. Nieustannie podnosić się po upadku, regenerować nadwyrężony organizm. Odnoszę wrażenie, że 4. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich to dopiero początek.

Sejneńskie rozmowy #8. Z notatnika Agnieszki Fiedorowicz
Foto: Piotr Fiedorowicz
(niniejsza notatka pochodzi z serii zapisków pospotkaniowych)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI