Notatka: Sejneńskie rozmowy - spotkanie szóste.

7 marca – na dzień przed Dniem Kobiet – gościem Pogranicza była piosenkarka i autorka tekstów Natalia Szroeder.


Kiedy marzenia się spełniają czyli o tym, że strony medalu są dwie.

Kim chcesz być jak dorośniesz? Policjantka, nauczycielka, ekspedientka, aktorka, lekarka, piosenkarka, bibliotekarka, fryzjerka… – wachlarz możliwości jest naprawdę imponujący.

Dziewczyna z miejscowości jeszcze mniejszej niż Sejny. Widzisz ją i myślisz „ledwo przekroczyła dwudziestkę, a ma już wszystko”: karierę, popularność, tysiące fanów, miliony odsłon na youtube, grają ją w radio. Nie dostrzegasz tej drugiej strony medalu: godzin ciężkiej pracy, setek oczu obserwujących każdy krok, dziesiątek „życzliwych” śpieszących z komentowaniem tegoż kroku, starych-nowych nie-przyjaciół, godzin w podróży, świąt poza domem, „pracujących” weekendów.

W takim razie – czy zatem warto uparcie podążać za marzeniami? Zawsze. Marzenia są właśnie po to, aby je realizować. I nawet jeśli okazuje się, że mają one swoje ciemne strony, to w ostatecznym rozrachunku plusów dodatnich jest zawsze więcej niż tych ujemnych. Bo jeżeli robisz to, co kochasz, to nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu. Bo najlepszych przyjaciół masz zawsze w rodzinie, z którą nie tylko dobrze wychodzi się wyłącznie na zdjęciach.

Sejneńskie rozmowy #6. Z notatnika Agnieszki Fiedorowicz
Foto: Michał Moniuszko
(niniejsza notatka pochodzi z serii zapisków pospotkaniowych)

Sejneńskie rozmowy #1 - Łona

Sejneńskie rozmowy #2 - Radek Liszewski

Sejneńskie rozmowy #3 - Mikołaj Trzaska

Sejneńskie rozmowy #4 - Sejneńscy lekarze

Sejneńskie rozmowy #5 - Maja Komorowska


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI