Notatka: Sejneńskie rozmowy - spotkanie trzecie.

2 lutego 2019 – gościem Pogranicza był Mikołaj Trzaska – kompozytor, twórca muzyki do spektakli oraz filmów, mentor Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego


Bo czasem trzeba rzucić wszystko i zająć się czymś, do czego czujemy przyciąganie

Białą Synagogę zamieniliśmy na Sejneńską Spółdzielnię Jazzową - środowisko bardziej naturalne dla naszego gościa, który na przestrzeni lat wiele godzin spędził w murach dawnej jesziwy, grając z OKTS. Tym razem jednak bez instrumentów, bez towarzystwa orkiestry, w rozmowie jeden na jednego. Gdańszczanin, który do Sejn wraca jak do domu. Mieszają się atomy: Gdańsk przenika do Sejn, Sejny do Gdańska.

Jak żyć (dobrze)? Być sobą, słuchać siebie, tego wewnętrznego głosu - nawet jeśli czasem trzeba rzucić studia (plastyczne) i związać życie z dziedziną - wydawać by się mogło - dotychczas obcą i nieznaną, do której czuje się „coś”. Nie oceniać pochopnie i nie nastawiać się z góry, że pierwsze spotkanie z kimś innym będzie takie, jak sobie założymy - bo możemy dostać niezapomnianą lekcję pokory. Należy pamiętać: kim jesteśmy, skąd pochodzimy. A dokąd zmierzamy? Wszędzie, gdzie mamy ochotę, gdzie nas poniesie. Byleby zawsze mieć ze sobą siebie.

Gośćmi czwartej odsłony Sejneńskich rozmów - 5 lutego - będą sejneńscy lekarze: Teresa Witkowska, Hentyk Usowicz, Robert  Wojczulis. Znów zmieniamy perspektywę, przypatrując się najbliższemu otoczeniu.


Sejneńskie rozmowy #3. Z notatnika Agnieszki Fiedorowicz
Foto: Piotr Fiedorowicz
(niniejsza notatka pochodzi z serii zapisków pospotkaniowych)

Sejneńskie rozmowy #1 - Łona

Sejneńskie rozmowy #2 - Radek Liszewski
 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI