Notatka: Sejneńskie rozmowy - spotkanie drugie.

 

29 stycznia 2019 – gościem Pogranicza był Radek Liszewski – Sejnianin, lider zespołu Weekend


Chłopak z sąsiedztwa, który zawsze będzie chłopakiem z Sejn

Gdy sceniczne reflektory zastąpi kameralne światło, koncertowy kostium zostanie odwieszony do szafy, okazuje się, że siedzi przed nami chłopak, który uczył się w naszej szkole, chodził do naszego domu kultury, którego niejednokrotnie mijaliśmy na ulicy, który spotkaniem z nami tremuje się bardziej niż największym nawet koncertem - bo „przed swoimi jest sama prawda i tylko prawda”, nie ma celebryty z rzeszą fanów (i antyfanów…) i milionami odsłon na youtubie.

Jest Radek, który ma prosty i sprawdzony sposób na dobre życie. Jak uczynić świat lepszym? Zacząć od siebie – tylko tyle i aż tyle. Być autentycznym, nie zakładać masek, nie grać. I nie ma przepisu na sukces, chociaż właściwie jeden by się znalazł – wytrwale robić to, co się kocha i nie dać się przeciwnościom losu. Zawsze.

Czekam na muzyczną część trzecią, która odbędzie się w sobotę 2 lutego. Bo warto rozmawiać. I warto słuchać człowieka – nawet jeśli się nie słucha artysty/”artysty”/Artysty.

Sejneńskie rozmowy #2. Z notatnika Agnieszki Fiedorowicz
Foto: Piotr Fiedorowicz
(niniejsza notatka pochodzi z serii zapisków pospotkaniowych)

Sejneńskie rozmowy #1 - Łona


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI