Notatka: Sejneńskie rozmowy - spotkanie pierwsze.

25 stycznia 2019 - gościem Pogranicza był Łona - Adam Zieliński


O czym można rozmawiać z raperem-prawnikiem w obecności kilkudziesięcioosobowego audytorium?

Łona – Adam Zieliński – przyjechał do Sejn, aby porozmawiać z Krzysztofem Czyżewskim, który z ramienia Pogranicza prowadził spotkanie inaugurujące cykl zatytułowany Sejneńskie rozmowy. Raper przemierzył ponad 800 kilometrów, jechał od świtu do zmierzchu, bo dostać się z jednego krańca/pogranicza Polski na drugi/-e.

I choć na dworze/polu/podwórku zima szalała w najlepsze, zasypując i zawiewając drogi i chodniki, Sejnianie licznie przybyli na spotkanie (czymże jest bowiem przejście z drugiego końca miasta wobec podróży z drugiego końca kraju?). Było inspirująco, sentymentalnie, refleksyjno-melancholijnie (niektórzy ze słuchaczy mogli cofnąć się pamięcią do beztroskich lat młodzieńczych…), serdecznie i na luzie, ale nie obyło się bez wyzwań (odczytanie słów kultowej piosenki „Bynajmniej” Wojciecha Młynarskiego, którego Łona uważa za jeden z niedoścignionych wzorców). W powietrzu unosiły się frazy pełne odniesień do literatury, kultury, dowcipnie komentujące otaczającą nas rzeczywistość, a rozmowa toczyła się jeszcze po tym, jak zamilkły mikrofony.

Tematyka Sejneńskich rozmów zmienia się jak w kalejdoskopie – wśród zaproszonych gości są artyści, edukatorzy, społecznicy, twórcy ze świata i całej Polski – pozostajemy jeszcze przez chwilę z muzycznych klimatach. Gośćmi następnych dwóch spotkań będą bowiem Radek Liszewski (29 stycznia) oraz Mikołaj Trzaska (2 lutego).

Sejneńskie rozmowy #1. Z notatnika Agnieszki Fiedorowicz
Foto: Piotr Fiedorowicz
(niniejsza notatka jest pierwszą z serii zapisków pospotkaniowych)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI