Notatka: Sejneńskie rozmowy - spotkanie trzecie.

2 lutego 2019 – gościem Pogranicza był Mikołaj Trzaska – kompozytor, twórca muzyki do spektakli oraz filmów, mentor Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego


Bo czasem trzeba rzucić wszystko i zająć się czymś, do czego czujemy przyciąganie

Białą Synagogę zamieniliśmy na Sejneńską Spółdzielnię Jazzową - środowisko bardziej naturalne dla naszego gościa, który na przestrzeni lat wiele godzin spędził w murach dawnej jesziwy, grając z OKTS. Tym razem jednak bez instrumentów, bez towarzystwa orkiestry, w rozmowie jeden na jednego. Gdańszczanin, który do Sejn wraca jak do domu. Mieszają się atomy: Gdańsk przenika do Sejn, Sejny do Gdańska.

Jak żyć (dobrze)? Być sobą, słuchać siebie, tego wewnętrznego głosu - nawet jeśli czasem trzeba rzucić studia (plastyczne) i związać życie z dziedziną - wydawać by się mogło - dotychczas obcą i nieznaną, do której czuje się „coś”. Nie oceniać pochopnie i nie nastawiać się z góry, że pierwsze spotkanie z kimś innym będzie takie, jak sobie założymy - bo możemy dostać niezapomnianą lekcję pokory. Należy pamiętać: kim jesteśmy, skąd pochodzimy. A dokąd zmierzamy? Wszędzie, gdzie mamy ochotę, gdzie nas poniesie. Byleby zawsze mieć ze sobą siebie.

Gośćmi czwartej odsłony Sejneńskich rozmów - 5 lutego - będą sejneńscy lekarze: Teresa Witkowska, Hentyk Usowicz, Robert  Wojczulis. Znów zmieniamy perspektywę, przypatrując się najbliższemu otoczeniu.


Sejneńskie rozmowy #3. Z notatnika Agnieszki Fiedorowicz
Foto: Piotr Fiedorowicz
(niniejsza notatka pochodzi z serii zapisków pospotkaniowych)

Sejneńskie rozmowy #1 - Łona

Sejneńskie rozmowy #2 - Radek Liszewski
 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI