Nowa Agora w Brukseli - Café Europa

CAFÉ EUROPA

Sob. 19.11.2011, godz. 20:00-23:00, CAFÉ EUROPA – kawiarnie literackie w dużej mierze przyczyniły się do rozwoju życia kulturalnego w Europie w XIX i pierwszej połowie XX wieku: ciasne, zadymione i gwarne,tętniące życiem miejsca, w których artyści i wielbiciele sztuki spotykali się, by wieść dysputyi spory artystyczne i światopoglądowe. Dziś zanikły niemal zupełnie, ale nie zanikła potrzebamiejsc organizujących środowiska twórcze, miejsc prezentacji manifestów artystycznych,stwarzających okazję do bezpośredniego obcowania ze sobą ludzi kultury.


Gdzieś na rozstajnych drogach Czasu
musi istnieć „Café Europe”…
kogo tam nie ma…

/Tadeusz Kantor/

Wychodząc tej potrzebie naprzeciw w czasach kryzysu wielokulturowości w Europie, który ujawniła wojna w Bośni i upadek jej symbolu – Sarajewa, Krzysztof Czyżewski zaproponował formułę „latającej kawiarni literackiej”. Spotkania pisarzy z byłych krajów komunistycznych i z Zachodu odbyły się już w wielu miejscach: od Sejn po Saragossę, od Sarajewa po Sztokholm, od Budapesztu po Amsterdam.

Uczestnikami spotkania literackiego w Brukseli będą: Donatas Petrosius, Christopher Merril, Ostap Slyvynsky, Johan de Boose, Drago Jancar i Ihar Babkou.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Domu Literatury Het Beschrijf w Passa Porta, Bruksela, Belgia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  

Supported by a grant from the Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI