Nowa Agora Wrocław

Wrocław
5 - 7 lipca 2007


W 2007 roku Nowa Agora została zorganizowana we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, które przetrwało wiele z tragedii związanych z kryzysem wielokulturowości w XX wieku. W wyniku II wojny światowej, Wrocław, miasto posiadające polskie, czeskie, austriackie i niemiecki korzenie, było świadkiem dramatycznych zmian w polulacji. Niemieccy mieszkańcy miasta zostali wysiedleni pomiędzy 1945 a 1948, i Wrocław stał się linią "Dzikiego Zachodu" - nowo uzyskanych terytoriów polskich.

Tematami którym poświęcone były kolejne dni konferencji to: Cosmopilis. Dziedzisctwo, nowoczesność i budowanie mostów: Stratgie dla wielokulturowego miasta (5 lipca), Religia kontra społeczeństwo obywatelskie: Rola i miejsce religii w wielokulturowych społecznościach (6 lipca), "Co się z nami stało?" Wzrost narodowych sentymentów oraz ksenofobii w nowych państwach Unii Europejskiej (7 lipca).

Goścmi sympozjonu byli m.in.:Eva Hoffman, Elżbieta Matynia, Ivana Bursíková, Barbara Kirshenblatt-Gimblett, Rafał Dutkiewicz, Ashok Bhalotra, Zygmunt Bauman, Konstanty Gebert, Fr Maciej Zięba, Nicholas Stavroulakis, Edwin Bendyk, Isabella Thomas, Gabriela Adameşteanu, Aleksander Kaczorowski i Leszek Koczanowicz.

Ze względu na międzynarodowy charakter projektu, więcej informacji na ten temat można znaleźć w anglojęzycznej części serwisu.


5-7 lipca 2007 - Nowa Agora - Wrocław

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI