Nowy Wymiar Miłosza, o wystawie krasnogrudzkiej w niebywalesuwalki.pl

 Reportaż Iwony Danilewicz z bogatą dokumentacją fotograficzną Marcina Tylendy


 Wystawa w Krasnogrudzie, poświęcona osobie i twórczości Czesława Miłosza, została dopasowana do potrzeb i oczekiwań obecnych gospodarzy i opiekunów dworu. – Tworząc nową wystawę dążyliśmy do tego, by lepiej wykorzystać przestrzenie do naszej codziennej pracy. Doświadczenie ostatnich czterech lat pokazało nam, że w Krasnogrudzie brakuje powierzchni użytkowych do zajęć z dziećmi i młodzieżą – tłumaczy Małgorzata Sporek-Czyżewska w „Pogranicza”.

Zmiany podporządkowane zostały również potrzebie zachowania „opowieści” poświęconej Miłoszowi. W momencie przekroczenia progu dworu uwagę zwraca zmiana oświetlenia i przestronność – wejście nie jest już zabudowane. – Wystawa jest skromna, złożona z niewielu elementów, ale elementów znaczących – dodaje Sporek-Czyżewska, wskazując nowe wiersze na ścianach i bloczki z poezją Czesława Miłosza, z których zwiedzający mogą wyrwać kartkę i wybrany wiersz zabrać ze sobą. Charakter poszczególnych sal podkreślają również fotografie ilustrujące tematy, wokół których ekspozycja została stworzona. – Każda sala ma swoją nazwę umieszczoną na progu: Powracający, Podróżny, Miłosny, Wygnany, Przyrodnik, Filolog – podkreśla Małgorzata Sporek-Czyżewska.

 czytaj całość na niebywalesuwalki.pl


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI