O Filmowej Kolekcji Opowieści Pogranicza w mediach


Bożena Szroeder i Maciej Faszczewski dla festiwalu animacji O!PLA Rozmowę prowadził Piotr Kardas, twórca festiwalu
Warsztaty Pracowni Kronik Sejneńskich w dniach 30 - 31maja i 1 czerwca w MCD w Krasnogrudzie odbyły się warsztaty teatralne nowej grupy pracującej nad kolejna opowieścią "Kronik Sejneńskich"
Polskie Radio Białystok w Sejnach i Krasnopolu W czwartek, 6 marca 2014, dziennikarze Polskiego Radia Białystok odwiedzili Ośrodek "Pogranicze". O najnowszej kolekcji filmów animowanych z Bożeną Szroeder rozmawiała Iza Kosakowska.
Sejneńskie bajki 7 lipca 2013 w serwisie Telewizji Polskiej ukazał się artykuł dotyczący rozpoczęcia prac nad czwartą kolekcją Bajek Pogranicza. 
O bajkach "Pogranicza" w Wirtualnym Sztetlu W serwisie Wirtualny Sztetl ukazał się artykuł dotyczący Filmowej Kolekcji Bajek "Opowieści Pogranicza". 
21 września 2012 - Niebywałe Suwałki: Opowieści ludzi stąd Każdy ma swoją historię, jednak nie wszystkie opowieści mają moc przetrwania. Nad wspomnieniami poprzednich pokoleń pracują dzieci i młodzież z Pracowni Kronik Sejneńskich „Pogranicza” i tamtejszego gimnazjum w ramach trzeciej już kolekcji bajek. Opowieści ludzi "stąd" w wersji animowanej powstawały pod opieką Joanny Polak, Darii Kopiec oraz osób związanych z ośrodkiem, m.in. Wiesława Szumińskiego, Aleksandry Kotarskiej i Dominiki Turowicz.
9-13 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści Pogranicza” nagrodzona na Białorusi Uznanie jury VIІІ Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 zdobyły bajki tworzone przez sejneńską młodzież pod okiem Joanny Polak i Lizy Skvorcovej. Animacje otrzymały wyróżnienie, konkurując z 40 filmami z kilkunastu krajów.
Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza nagrodzona "Baśń o Cyganie i czerwonym wężu" pochodząca z pierwszej części Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza, została nagrodzona III miejscem w IX Konkursie Filmów Dokumentalnych „5 minut z życia codziennego".
7 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza nagrodzona. "Baśń o Cyganie i czerwonym wężu" pochodząca z pierwszej części Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza , została nagrodzona III miejscem w  IX Konkursie Filmów Dokumentalnych „5 minut z życia codziennego".
LUBLIN - Warsztaty filmowe/Pokaz bajek - Kolory Kultury Artykuł pcohodzący z serwisu qlturka.pl dotyczący pokazów Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza w Lublinie, w ramach programu "Kolory Kultury".
1 czerwca 2012 - Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza na Bajkowym Dniu Dziecka w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli 1 czerwca 2012 w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli w ramach obchodów Dnia Dziecka odbył się pokaz filmów animowanych z Filmowej Kolekcji Bajek, oraz spotkanie z Joanną Polak - animatorką współtworzącą obie części kolecji. 
"Baśń o Słońcu, Księżycu i Ziemi" na Festiwalu Filmów Dziecięcych "Galicja" Informujemy, że "BAŚŃ LITEWSKA O SŁOŃCU, KSIĘŻYCU I ZIEMI" zakwalifikowała się do konkursu w ramach 5. edycji Festiwalu Filmów Dziecięcych GALICJA, który odbył się w Krakowie, w terminie 17-21 czerwca 2012.
26 maja 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek w ramach „Kolorów Kultury” 25 maja 2012 o 12.00 w lubelskich Warsztatach Kultury odbył się pokaz naszej Filmowej Kolekcji Bajek - w ramach wydarzeń związanych z projektem "Kolory Kultury" pokazane zostały animacje składające się na obie części cyklu " Opowieści Pogranicza " oraz " Pieśni Pogranicza ".
23 marca 2012 - Za sierotę i poduszeczkę. Filmy maluchów nagrodzone na OFAFA Artykuł Moniki Żmijewskiej o Filmowej Kolekcji Bajek "Pieśni Pogranicza"  i wyróżnieniu trzech filmów z tej kompilacji na 17. Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2012. Tekst ukazał się 26.03 w serwisie www.gazeta.pl. 
Filmowa Kolekcja Bajek wyróżniona na OFAFA 2012 w Krakowie Filmy w reżyserii Dzieci z Ośrodka Pogranicze: O WĘDROWANIU, O SIEROCIE oraz O PODUSZECZCE zostały wyróżnione w kategorii filmu nieprofesjonalnego na 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2012.
Solą, farbą i kredką tworzone 26.02 w internetowym serwisie Niebywałe Suwałki ukazał się artykuł o Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza, oparty o wywiad z Bożeną Szroeder.
Pieśni Pogranicza solą posypane, plasteliną wylepione 9 lutego 2012 w serwisie Gazety Wyborczej ukazał się artykuł Moniki Żmijewskiej na temat nowej Filmowej Kolekcji Bajek "Pieśni Pogranicza". Zapraszamy do czytania!
Pieśni Pogranicza - druga część Filmowej Kolekcji Bajek Artykuł o "Pieśniach Pogranicza" jaki ukazał się w serwisie Wrota Podlasia. 
Promocja „Pieśni Pogranicza” Artykuł o Filmowej Kolekcji Bajek "Pieśni Pogranicza", który ukazał się na łamach serwisu internetowego malekino.pl
27.06.2011 - Opowieści Pogranicza Kolekcja Bajek Artykuł o Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza, który ukazał się w Wirtualnym Sztetlu 27.06.2011.
Bajki z pogranicza. Film animowany z Sejn, "Gazeta Wyborcza", 7 lutego 2011 Bajki z pogranicza. Film animowany z Sejn Monika Żmijewska, "Gazeta Wyborcza", 7 lutego 2011 r Pytały dziadków i sąsiadów, zbierały legendy, lepiły postaci z plasteliny, rysowały... A potem pod okiem ekspertów zrealizowały osiem filmów. Dzieci stworzyły Filmową Kolekcję Bajek "Opowieści Pogranicza".  
Wielokulturowa filmowa kolekcja bajek okrąża świat Trudno o lepszą promocję Sejn i Sejneńszczyzny. "Opowieści Pogranicza", które wydał Ośrodek "Pogranicze", brały udział w 170 przeglądach i festiwalach filmowych na całym świecie.
Filmy w Pograniczu Artykuł z serwisu Radia Białystok, dotyczący pierwszej Filmowej Kolekcji Bajek Opowieści Pogranicza -  do posłuchania tez audycja autorstwa Renaty Siepki.  
Filmy w Pograniczu - Radio Białystok, 4 lutego 2011 r. Ośrodek Pogranicze w Sejnach kontynuuje prace wokół pamięci i historii miasta. Były już “Kroniki Sejneńskie”, znane w Polsce ale też i m.in w Nowym Jorku, gdzie sejneńska młodzież pojechała ze spektaklem, który opowiadał o wspólnej historii ludzi wielu narodowości. Teraz powstają filmy animowane, które przypominają legendy, bajki i opowieści z Sejn. Projekcja pierwszych ośmiu obrazów już się odbyła w Białej Synagodze. 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI