O "Guciu zaczarowanym" w Koninie

Urbanowska i Milosz w animacji.

Na portalu internetowym Kulturalny Konin pojawił się artykuł  dotyczący realizowanego w Pograniczu filmu animowanego pt "Gucio zaczarowany"

Autorką ksiązki pod tym samym tytułem była pochodząca z okolic Konina pisarka Zofia Urbanowska


Jak się okazuje, z podlaskich Sejn do położonego w Wielkopolsce Konina wcale nie jest tak daleko. Obie miejscowości połączyła bowiem książka konińskiej pisarki i… zafascynowany nią polski poeta. Niedaleko Sejn, w Krasnogrudzie, znajduje się bowiem rodzinny dworek matki Czesława Miłosza, który jeszcze przed rewitalizacją odwiedził. Dziś mieści się w nim siedziba Fundacji Pogranicze. Młodzi ludzie ze wspomnianej już grupy artystycznej  spotykają się tam bardzo często, pracując nad spektaklem, prowadząc wywiady, śpiewając, opowiadając sobie bajki, rozmawiając o Miłoszu, etc. ( fragment artykułu "Urbanowska i Miłosz w animacji")
 
 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI